Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób ładnie zaaranżować sypialnię? Kilka porad przyda się każdemu

Sypialnia to niebywale istotne pomieszczenie w każdym domu. Niestety nie każdy ma możliwość sobie na nią pozwolić, bo np. musi zaaranżować pokój dla dziecka i spać w dużym pokoju, wyposażając go zawczasu w komfortowe sofyiwersalki. Jeśli jednak masz to szczęście, iż możesz cieszyć się pokojem sypialnianym z większym łożem, powinieneś go zaaranżować w odpowiedni sposób.

meble w nowoczesnej sypialni

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym elementem każdej sypialni jest nadmienione łóżko wraz z materacem, który należy zmieniać raz na kilka lat. Choć ciężko jest znaleźć materac, jaki będzie pasować każdemu, to jest kilka newralgicznych dyrektyw, jakimi musimy się kierować. Materac (zobacz materac 120×200) musi sprzyjać alergikom, zwłaszcza, gdy mamy albo zamierzamy mieć pociechy. Maluchy często uczulone są na roztocze, a na pewno przez wiele nocy zechcą z nami spać. Po drugie materac musi być wygodny oraz dobry dla naszego kręgosłupa. Również leżąc na boku kręgosłup nie może być wykrzywiony, układając się na plecach z kolei powinniśmy być w stanie wsunąć pod nie dłoń. Ważny jest też odpowiedni stelaż, na którym materac będzie się dobrze układać. Aranżując sypialnię musimy też znaleźć miejsce na szafy do sypialni. To w tym pomieszczeniu bowiem przeważnie ubieramy się, toteż tutaj trzymamy ciuchy. Najlepsza jest szafa przesuwna, która zmieści całą garderobę, a jej otwieranie nie robi kłopotu nawet w mniejszym pokoju. Warto jest pomyśleć nad szafą z lustrem, by móc przejrzeć się ubierając się do pracy czy poszukując ładnej stylizacji na wieczorne wyjście. W szafie powinno być miejsce i na powieszenie sukienek, i na powkładanie bielizny bądź starannie wyprasowanych podkoszulek. Utrzymaniu porządku sprzyja odpowiedni układ półek. Przemyśl to więc dobrze zanim kupisz nową szafę – dowiedz się więcej

szafa z lustrme

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy sypialnię połączoną z łazienką, zamiast komódki, na jakiej pani domu może trzymać swoje ulubione kremy, lepsza będzie umywalka z szafką. Na komodzie natomiast będzie można ustawić zdjęcie pociech, nie zagracając jej niepotrzebnymi drobiazgami. Obok łóżka przyda się szafka nocna, znakomita do postawienia lampy z abażuru oraz szklanki wody, gdy nocą poczujemy pragnienie.Odpowiednio zaaranżowana sypialnia będzie miłym miejscem do relaksu i snu. Wybierając łóżko lub planery tygodniowe jakikolwiek inny mebel kieruj się rozumem – Kare Design.

Comments are closed.