Press "Enter" to skip to content

Które meble dobrać do łazienki?

Kiedy urządzamy nasze lokum dużo czasu poświęcamy na odpowiednie urządzenie łazienki. Łazienka ma coraz więcej funkcji, to nie jest już tylko miejsce porannej i wieczornej toalety, ale również odpoczynku i komfortu, którym możemy się raczyć coraz częściej. Idealnie zaaranżowana łazienka musi być rzecz jasna zrobiona z gustem, lecz także też funkcjonalna.

łazienka

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Z łazienką powoli jest jak z sypialnią, która wszakże najbardziej jest kojarzona z przyjemnym odpoczynkiem. Tak jak szafki nocne muszą być dobrze dobrane, żeby pełniły swoje funkcje, tak w łazience każdy z elementów, jak szafka łazienkowa słupek, musi być dobrany tak, żeby był ładny, a jednocześnie funkcjonalny. Dzisiaj na rynku mamy sporo modeli armatury oraz mebli łazienkowych, są one coraz częściej podobne do mebli pokojowych, przede wszystkim do mebli w sypialni. Występują w dużej liczbie kolorów oraz zrobione są z różnych materiałów. Jednak, jeśli chodzi o łazienkę, to baczną uwagę zwracajmy na wytrzymałość zastosowanych materiałów, ponieważ muszą być one wytrzymałe na ciężkie warunki , które panują w łazience (więcej tutaj).

W łazience panuje podwyższona temperatura, a przede wszystkim duża wilgotność. To czynniki, które sprzyjają niszczeniu naszych mebli. Te szkody to rozwarstwianie się zakończeń boków czy puchnięcie blatów, to często występujące rezultaty źle dobranych lub narożniki AMDK źle zabezpieczonych materiałów, z których robione są meble. Przez to dosyć niedocenianym surowcem używanym w łazienkach jest drewno. Wbrew pozorom to jeden z bardziej niezawodnych materiałów, jeśli jest dobrze zabezpieczone, posłuży bardzo długo. Drewno jest bardzo dobre w każdym wnętrzu oferuje do tego uczucie przytulności, idealnie też łączy się z innymi surowcami. Najlepiej z ceramiką oraz szkłem.

Drewniane półki, blaty oraz konsole podumywalkowe optycznie są w stanie powiększyć niewielkie wnętrze łazienki. W dużych, jasnych pomieszczeniach mogą także być podstawowym elementem skupiającym uwagę. Najbardziej istotne, kiedy wybieramy meble do łazienki, to zadać sobie pytanie, jakie najważniejsze funkcje ma spełniać mebel. Jeżeli zależy nam na walorach estetycznych, to warto kupić stylizowane wsporniki pod umywalkę.

Zaintrygował Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź także uwagi z www (http://www.ergon.net.pl/), ponieważ one również tyczą się tej problematyki.

tego typu meble upiększą a pryz tym dodadzą uroku każdej aranżacji.

Comments are closed.