Press "Enter" to skip to content

Prowadzenie firmy to wielkie wyzwanie. Bez znakomitej znajomości przepisów trudno mu sprostać

W Polsce panuje niczym niepodparte przekonanie, iż prowadzenie firmy to nic trudnego, a ludzie, którzy pracują na swoim, złapali Pana Boga za nogi i tylko spijają śmietankę z pracy swoich podwładnych.

mieszkanie - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
rzeczywistość nijak się ma do tych wyobrażeń. osoby decydujące się na prowadzenie własnego przedsiębiorstwa muszą codziennie mierzą się z problemami, o których nie ma pojęcia pracownik na etacie.

Niezwykle nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przeczytać nasz artykuł. Jeśli czujesz chęć na więcej, to kliknij link wiertarka przelotowa i przejdź do kolejnej witryny.

Nie należy zapominać także, że ludzie Ci muszą się odznaczać rewelacyjną znajomością aktualnego prawa pracy oraz prawa podatkowego.

Budowa murka oporowego i ścieżki

Autor: The County Clerk
Źródło: http://www.flickr.com/photos/17548490@N00/1348888806/
Nie da się zaprzeczyć, iż prawo nie jest prostą dziedziną, a , wymaga wiele wprawy i dobrego przygotowania. Naturalnie można zatrudnić specjalistę w dziedzinie podatków, ale to wiąże się ze znacznym podniesieniem miesięcznych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, musimy sami nauczyć się, jak nalicza się odsetki od podatku (czytaj pełen artykuł), którego nie zapłaciliśmy w na czas lub ile wynosi ZUS składka (więcej…).
Podobny ogrom informacji do zapamiętania czeka na nas w dziedzinie prawa pracy.

Nie ma znaczenia, czy zatrudniamy kilkunastu pracowników czy jednego, znajomość przepisów kodeksu pracy powinna być dla nas obowiązkowa. Jako pracodawca musimy wiedzieć, ile pieniędzy należy się pracownikowi za niewykorzystany urlop (na tej stronie bez problemu uzyskasz podpowiedź), ile dni wolnego na żądnie mu przysługuje i jaki okres wypowiedzenia obowiązuje przy której z umów.

Zaintrygowany? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem kliknij tu palisady granitowe strzegom i oglądaj bez ograniczeń kolejne fachowe wpisy.

/J]

Comments are closed.