Press "Enter" to skip to content

Auto dostawcze dla firm – poradnik

Kupno pojazdu ciężarowego to decyzja, którą twoja osoba powinna wnikliwie rozważyć. Koszt takiego samochodu to nakład kilkuset tysięcy PLN. Za takie pieniądze można nabyć kilka mniejszych wozów dostawczych, nabyć mieszkanie albo dokonać inwestycji.

samochód firmowy

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe auto czy używany?
Kupno czy sprzedaż samochodów ciężarowych to nie lada problem logistyczny, zwłaszcza gdy planuje się kupno samochodu używanego – przenieś się tutaj. Wystarczy odnaleźć samochód, ustawić się na spotkanie z posiadaczem auta, a następnie jeszcze sprawdzić stan wozu. To obowiązek nabywcy i nie warto zdawać się na instynkt. Wozy ciężarowe są eksploatowane o wiele częściej niż samochody osobowe i trzeba mieć to na uwadze.http://edenbus.com.pl (kliknij i sprawdź)Jeśli wiemy, że auto. Jeśli jednak nie chcemy wydawać majątku na podsezpoły, korzystniej rozważyć kupno nowiutkiego samochodu.

kredyt na samochód

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Leasing czy kredyt?

Są firmy, które proponują wynajem samochodów ciężarowych, ale na dłuższy czas zyskowniejsze dla firmy może być firmowy dostawczak. Jeżeli posiadasz firmę, masz do rozważenia kilka możliwości na kupno nowego wozu:
• Kredyt bankowy
Preferencyjne warunki na samochody młodsze 8 lat można znaleźć w każdym banku, ale nie każdy biznes się łapie na kredyt. Kredytu nie otrzymają nowe przedsiębiorstwa, które działają krócej niż 3 miesiące. Pieniędzy nie dostaną też działalności, które mają długi lub też posiadają kredyt. Kolejną grupą biznesów, która nie dostanie kredytu, są przedsiębiorcy uczestniczący w przetargach, gdzie brane są pod uwagę wskaźniki długu.
• Leasing
To jedna z fajniejszych pomysłów na pozyskanie ciężarówki. Niestety znowu nie dla każdego. Na dzierżawę mogą sobie pozwolić firmy, które generują określony obrót pieniędzy. W przeciwnym razie trzeba obejść się smakiem. Czy rzeczywiście warto rozważyć leasing? Ponieważ jest nieoprocentowany.

Co jeszcze można zrobić? Kupno ciężarówki powinno się ogarnąć już na kroku budowania biznesu. Należy wpisać go w biznesplan.wejdź do serwisu busy do niemiec jelenia góra busy do niemiec jelenia góra

Comments are closed.