Press "Enter" to skip to content

Uszczelnianie maszyn w fabrykach przemysłowych. Omówienie konkretnych tworzyw.

Usczelnianie oraz zabezpieczanie termiczne maszyn to jedna z najważniejszych czynnośći przy sprawowaniu firmy. Maszyneria musi być ubezpieczona takim sposobem aby ich żużywanie nie narastało w zbyt wielkim nasileniu.

Izolowanie wybranych części maszyn ma być również odporne na ubytki mechaniczne które mogą zdarzyć się często przy rutynowym korzystaniu z urządzenia. Ich cena też nie powinna być zbyt wygórowana gdyż każdy z przedsiębiorców poszukuję złotego środka to znaczy jakość surowca który posłuży do uszczelnienia powinien być w najlepszym stosunku do cenny ponieważ bezustannie wypadające awarie mogą zbyt mocno obciążyć finanse przedsiębiorstwa.
Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie tworzyw które są wytrzymałe i często się nie psują. Rynek pełen jest rozwiązań, od zwyczajnych uszczelek po sznur teflonowy. Przy sznurach producenci gwarantują trwałość na znieszczene. Te zaplecione są diagonalnie czyli ukośnie. Wytrzymałość na odziaływanie wody, pary oraz olejów jest tu na wysokim poziomie co zapewni długą wytrzymałość tworzywa uszczelniającego. Takie sznury (przenieś się tu) najczęściej stosuję się w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Pewne przedsiębiorstwa tworzą okładziny cierne.
sznur teflonowy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
budowa

Źródło: pixabay
Jeśli chodzi o zabezpieczenie części maszyn przed dużą temperaturą dobrym rozwiązaniem są tworzywa trwałe i bezawaryjne. Tektura (zobacz foliarki do palet Vincent) termoizolacyjna jest to izolacja bezazbestowa wytworzona poprzez sprasowanie włókien ceramicznych z dodatkiem pewnych włokiem organicznych.

Na skutek zastosowanych w tym cyklu technologii płyty tworzące tekturę posiadają niesamowicie dużą odporność na szkody mechaniczne co pozwoli uniknąć wymian izolacji maszyn w małej ilości czasu.

Comments are closed.