Press "Enter" to skip to content

Wykańczamy pokoik dla dziecka – co musi się tam zdecydowanie znaleźć?

urządzenie pokoju dla dzieci wcale nie jest tak prostą kwestią, jak mogłoby się wydawać na początkowy rzut oka – w szczególności dlatego, że to, co podoba się nam, nie do końca musi spodobać się naszym pociechom.

Z jednej strony oczywiście powinniśmy liczyć się ze zdaniem dzieciaków, z drugiej natomiast – podejść do kwestii rozsądnie. Jak łączyć oba te, często skrajne punkty widzenia?
Wybór mebelków
Pamiętajmy, że meble (sprawdź – Meble Kanownik) muszą być w szczególności dostosowane do wieku naszych pociech. Oczywiście wiele zależy od ich indywidualnych preferencji, jednak z doświadczenia wiemy, że typowe meble dla dzieci cieszą się ich uznaniem mniej więcej do dziesiątego roku życia. Gdy dziecko zaczyna wchodzić w fazę nastoletnią, z pewnością będzie chciało mieć w swoim pokoju „dorosłe| meble – oczywiście możesz się na to zgodzić, pod warunkiem, iż meble te tak czy inaczej będą dopasowane do dzieci – zwłaszcza mamy tu na myśli materiał, z którego są wykonane. Meble (zobacz meble EMMI Kuchnie & Wnętrza) dla dzieci najmniejszych zazwyczaj robione są wręcz z plastiku – z pewnością jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie z możliwych (więcej stolików i krzeseł dla dzieci). Oczywiście nastolatek takich mebli już nie wymaga, jednak wciąż dobrze zadbać, aby meble nie miały przykładowo ostrych krawędzi.
przykład czarnego samochodu marki ford focus

Autor: Aurélien JEANNE
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie kupować?
Zanim zdecydujesz się na kupno konkretnych mebli, dobrze obejrzeć na przykład stoliki i krzesła dla dzieci w internecie. Dzięki temu zorientujesz się, co dokładnie podoba się Twoim pociechom i czego ewentualnie należy szukać w sklepach stacjonarnych.

Jeśli zrobicie takie wstępne rozpoznanie, bez wątpienia będzie Wam znacznie prościej, podjąć ostateczną decyzję w sklepie meblowym bez zbędnych kłótni.

Comments are closed.