Press "Enter" to skip to content

Kominek to dla nas cudowny symbol ciepła domowego

Przy kominku przysiadają zakochani, bo daje niezwykły ckliwy klimat. Rozgrzewa i rozpala najbardziej zziębnięte serca i dłonie. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż kominek to nie tylko romantyczne miejsce spotkań.

Jest on też wspaniałym i powszechnym źródłem ciepła dla całego domu.

Budując dom, gdy tylko mamy możliwości ku temu, nie wyobrażamy sobie domu bez kominka. oczywiście, jeśli decydujemy się na kominek należy przeanalizować wszystkie wady i zalety.
charakter

Autor: ALESSI
Marzenie to może jednak w w sekundzie przestać istnieć kiedy szkło kominkowe nie zniesie działania temperatury. Kominkowe szyby do kominka teoretycznie potrafią przetrzymać niezwykle dużą temperaturę.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź serwis (http://www.domymax.pl/kategoria-produktu/domy-prefabrykowane/), a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię niesamowicie zainteresują.

Powinny ponadto znieść dość mocny napór. Zawsze jednak w trakcie porządkowania szyba może nie wytrzymać uderzenia. Kominek z pobitą szybą nie nadaje się do używania. Szybę należy wstawić od nowa. Głównym elementem szkła jest dwutlenek krzemu SiO2. Jeśli jest więcej tego dwutlenku, tym szkło jest bardziej odporne na temperaturę, czynniki chemiczne oraz stłuczenia przypadkowe.

Szyby do kominka to niezwykle ważne elementy kominka. Często rezygnuje się z wykorzystania płaskiego szkła do kominka na rzecz szyb o bardziej dekoracyjnych kształtach. W tym celu wykorzystujemy szkło gięte. Wybór ten może być podyktowany zarówno formą kominka, jak również indywidualnymi upodobaniami użytkowników. Szyby kominkowe gięte produkowane są z przezroczystej ceramiki szklanej.

Cechuje się ona wyjątkową odpornością na ciepło sięgające nawet kilkuset stopni, co powoduje, że świetnie sprawdza się w wytwarzaniu szkieł żaroodpornych, pokryw różnego typu grzejników przemysłowych i tym podobnie.

Comments are closed.