Press "Enter" to skip to content

Jak urządzić pokój dziecka – rady

Jak umeblować pokój potomka, który będzie miejscem nauki, snu, przechowywania a także rozrywki?
Pokój dziecka powinien pogodzić owe funkcje na paręnastu metrach kwadratowych. Nie będzie to łatwe.

Dla maluszka projektuj, idąc na kolanach. Aranżując pokój dziecinny pomyśl też o własnej wygodzie. To ty będziesz przewijać, żywić, uprzątać rzeczy. Starszą latorośl spytaj o zdanie po czym weź pod uwagę jego fantazjowania dotyczące pokoju. Malowanie (malowanielinii.com/oznakowanie/malowanie-hal-i-magazynow/) ścian może być cudowną formą spędzania czasu razem. Aranżując pokój malucha powinno się także pamiętać o bezpieczeństwie a także o tym, ażeby zastosowane materiały były trwałe, a także bezproblemowe do utrzymania w czystości. Dobrze także zadbać o wysoki poziom estetyczny, czyli wystrój pokoju dziecięcego oraz poskromić własne emocje, które nierzadko przesłaniają rzeczywiste potrzeby malucha. Moda czy też niezrealizowane w dziecięctwie marzenia rodziciela potrafią się zmaterializować w wystroju pokoju dziecka w stylu Disneylandu, natomiast może zabraknąć szaf, w jakich dałoby się pochować stosy ubrań oraz zabawek. stoliki dla dzieci mogą pełnić w ich pokoju przeróżne funkcje. Nie może ich zatem zabraknąć.
Skandynawia

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci w każdym wieku mają różne potrzeby. Na szczęście planując pokój dziecka z dużym wyprzedzeniem można je przewidzieć. Pokój potomka małego powinien być jak najbliżej sypialni rodziców. Nastolatek z pewnością wybierze na pokój młodzieżowy wnętrze przy wejściu do domku. Chętnie również zamieszka na poddaszu czy w odrębnym skrzydle domu. Pokój dziecka w przedszkolnym wieku nie musi być duży. Wystarczy już 11 m2.

Maluchy do wieku szkolnego i tak najchętniej spędzają czas, mając w polu widzenia opiekunów: rysują przy stole kuchennym, budują z klocków na posadzce w pokoju dziennym. Lecz już siedmiolatki lubią czasami być same. Entuzjastycznie też zapraszają koleżanki.

Comments are closed.