Press "Enter" to skip to content

Aranżacja korytarza

Korytarz to część reprezentacyjna jak też przedsmak stylu naszego domu, warto zatem przeznaczyć jego urządzaniu równie wiele uwagi, co salonowi bądź kuchni.
Dobrze również pamiętać o zachowaniu integralności wystroju tego wnętrza z drugimi wnętrzami, chociaż można sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze wzorki jak też barwy aniżeli w salonie.

grafiki

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczególnie ważnymi kwestiami w przedpokoju będą ergonomiczność jak też swoboda komunikacji, stąd należy tak dobrać jak też ustawić szafki na buty, ażeby jej nie ograniczały. Minimalna wielkość przejścia w korytarzu powinna wynosić 90 cm.

Uważasz, że ten materiał jest godny polecenia? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię też ta rekomendowana oferta (http://www.woodfloors.pl/listwy-przypodlogowe-wroclaw/), gdyż dotyczy zbliżonej problematyki.

Urządzanie korytarza dobrze zacząć od opracowania rozlokowania oświetlenia, bowiem w owym pomieszczeniu w większości wypadków brak światła dziennego. Jeśli tylko mamy taką możliwość, podejmijmy decyzję już w fazie planowania instalacji. Tak samo istotny jest wybór wykończenia podłogi oraz ścian, które muszą łączyć estetykę z praktycznością. O ile chcemy mieć w korytarzu pojemną szafę, zaplanujmy na samym początku postawienie ewentualnej ściany tworzącej nieckę, jeżeli architektura pomieszczenia jej nie przewidziała.

Co do podłogi warto ją jak najbardziej odsłonić, szczególnie w małym korytarzu. Im większa jej część będzie widzialna, tym większe wyda się wnętrze. W tym celu wyselekcjonujmy meble na zgrabnych płozach bądź wiszące. Ażeby było ciekawiej, lepiej zrezygnuj z kompletu takich samych mebli.

Połączenie elementów w różnych stylach oraz z przeróżnych materiałów, dla przykładu nowoczesnego stojaka ze stali i drewnianej skrzyni, da dużo ciekawszy efekt. Wybierzmy lampy, które będą nie jedynie źródłem światła, lecz też dodadzą wnętrzu indywidualnego stylu, bądź zwierciadło w dekoracyjnej ramie.

Comments are closed.