Press "Enter" to skip to content

Odrobina pomysłów na piękny podarunek stworzony samemu

Obdarowywanie pozostałych to prawdziwa przyjemność. Dużo ludzi ma ale problem ze znalezieniem upominku, jaki przypadnie do gustu osobie otrzymującej upominek. Skoro też masz z takim kłopot, zastanów się nad czymś, co możesz wykonać sama.

Kupowanie prezentów pod choinkę, z okazji imienin, urodzin, lub Walentynek to najłatwiejsze wyjście z wypadku. Nic jednakże nie zastąpi upominku wykonanego własnoręcznie. Poświęcony czas, nowatorski pomysł i jego niepowtarzalność to gwarancja, że osoba obdarowywana z pewnością się ucieszy. Co wolno podarować innym?
Szkatułki drewniane

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Decoupage
Technika decoupage polega na ozdabianiu różnego rodzaju powierzchni, w jaki sposób szkło, metal lub drewno, za pomocą wzoru wyciętego z papieru (najczęściej cieniutkiej serwetki) i kleju. Nie będzie ona trudna i zapewnia sporo okazji, bo dzięki niej ozdobimy szkatułki drewniane, słoiki, doniczki, pudełka, naczynia, biżuterię, a także meble. Trzeba do ozdobienia zastosować specjalnie przygotowane pojemniki – sklep decoupage to najwspanialsze miejsce, od jakiego trzeba rozpocząć. Odnajdziemy w zanim wszelkie konieczne do takiej techniki dodatki, jakie pomogą wyczarować przepiękne prezenty, np szkatułkę na biżuterię dla eleganckiej damy, zakładki do książek dla zapalonego czytelnika, czy album na zdjęcia albo pamiętnik dla romantyczki.

Coś praktycznego, a zarazem pięknego
Osoby, które mają talent plastyczny mogą postarać się ozdobić zwykły serwis do kawy, albo np. pojedynczy kubek. Jak to zrobić? Starczy ciekaw pomysł, specjalne farby (zobacz farby i tynki dekoracje ścian) do porcelany albo szkła i naturalnie filiżanka, talerzyk, bądź kubek w jednym kolorze, jaki stanowić pozostaje bazę. Sposobności będzie faktycznie dużo, a podczas planowania tego podarunku i wykonywania prezentu trzeba uwzględnić zainteresowania osoby obdarowywanej. Miłośniczce kwiatów spodoba się piękna łąka namalowana na talerzyku, zaś osoba przepadająca za kotami z pewnością będzie zachwycona kubeczkiem z ulubionym zwierzakiem.

Pamiętajmy jednakże, iż nie każde farby nadają się do mycia w zmywarce. Pomyłem na praktyczny i estetyczny prezent jest także np. etui na telefon. Uszycie tego pokrowca to łatwe zadanie, z którym poradzi sobie także początkująca osoba.

Comments are closed.