Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda system przeciwpożarowy w takim miejscu, jak serwerownia ? Jakie zabezpieczenia zastosowane są w tym miejscu?

Serwerownia to miejsce, w którym znajduje się sporo różnorakich instalacji oraz sprzętów, które potencjalnie mogą stanowiły zagrożenie pożarem. Dlatego tak ważny w tym pomieszczeniu będzie sprawnie funkcjonujący system ochrony przeciwpożarowej, który będzie nas zabezpieczał przed możliwym wybuchem pożaru.
Jednak należy wiedzieć, że nie wolno stosować standardowego systemu, którego używamy w zwyczajnych pomieszczeniach.

materiały budowlane

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com

Tutaj nie zda on zupełnie testu. Woda bowiem, której używa się standardowo w podobnych wypadkach, może spowodować ogromne straty sprzętu. Dlatego w tym miejscu w grę wejdzie tylko fachowy system gaszenia serwerowni.
Musi on być neutralny dla sprzętów, jakie się tam znajdują, i oprócz tego skutecznie zaalarmować o niebezpieczeństwie i ugasić źródło pożaru. Jednym z rozwiązań są bardzo wrażliwe czujniki na dym.

Absorbuje Cię ta sprawa? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz tutaj. Dla części osób ten materiał to intrygujące podejście do tego tematu.

Wczesne wykrycie dymu pozwala bowiem na skuteczniejszą odpowiedź i niedopuszczenie do zjawienia się płomieni.

Kolejnym sposobem jest gaszenie gazem. Środek taki pozwala efektywnie ugasić pożar, i przy tym nie niszczy urządzeń ani pomieszczenia oraz nie wymaga zatrzymania pracy całej serwerowni. Poza tym nie stanowi zagrożenia dla człowieka, ani też nie wydala żrących odpadków. Można także połączyć system wczesnego wyczuwania dymu oraz system gazowy, żeby uzyskać świetną ochronę przeciw pożarowi.

W ten sposób robi spora liczba ludzi, kiedy zainwestuje swoje pieniądze w tego typu techniki obrony przeciwpożarowej we własnej firmie.

Czy omawiany artykuł jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak, to wejdź również na pomocne informacje (http://www.hmlnosewicz.pl/oferta/zbiorniki-adblue/), które okażą się bardzo użyteczne.

Ważne jest także, aby utworzyć dobry scenariusz działań w przypadku zagrożenia pożarem.

Comments are closed.