Press "Enter" to skip to content

Czym się charakteryzują meble wytwarzane z gotowych stelaży, które można coraz częściej spotkać w sklepach.

Meble są produkowane różnymi sposobami. Na przykład wszelkie komody, szafy i szafki najczęściej będą miały kształt zrobionych z płyt albo drewna skrzynek, na których przymocowuje się następnie półki, drzwiczki i pozostałe elementy.

przestronna sypialnia

Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Za to rozmaite meble tapicerowane, takie jak fotele, łóżka czy narożniki, składają się ze stelaży, na jakie nakłada się potem piankę lub obicie. Tym sposobem mebel (kliknij) tego typu można przygotować w dużej ilości wersji kolorystycznych, wystarczy że się zmieni obicie na takie, które wybrał klient. Stelaże meblowe używane przy meblach tapicerowanych często produkowane są przez niezależne firmy i zwyczajnie je można gotowe kupić, co jest dużym ułatwieniem dla producentów mebli. Znacznie skraca bowiem czas wytworzenia gotowego mebla, dając możliwość szybszego dostarczenia go do kupującego.
Z gotowych stelaży niejednokrotnie korzystają także producenci mebli biurowych. Całkiem niedawno jeszcze typowe biurko było złożone z płytowych lub drewnianych nóg, na których przymocowany był blat. W całości konstrukcji obecne również były wszystkie szafki i szuflady, co po przede wszystkim wymagało dużo więcej pracy, a poza tym sprawiało, że taki mebel (kliknij) był ciężki i nieporęczny. Aktualnie coraz częściej stosuje się różnego rodzaju stelaże do biurek, na jakich kładzie się blat roboczy o pożądanej wielkości.

Zamiast wbudowanych szafek stawia się nieduże komody na kółkach, które można bardzo łatwo przestawić w inne miejsce. Takie rozwiązanie jest znacznie szybsze w produkcji a jednocześnie znacznie mobilniejsze i wygodniejsze.

Comments are closed.