Press "Enter" to skip to content

Jak ważne jest zagwarantowanie nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej w kontekście funkcjonowania niektórych instytucjiJak ważne jest zagwarantowanie

Nie sposób zaprzeczyć, że dzisiejszy świat jest bardzo zależny od dostaw energii elektrycznej. Pędzący w szybkim tempie rozwój technologiczny jak i ogólnie pojęta informatyzacja oparta jest na używaniu prądu.

Wszystkie takie skomplikowane systemy, programy i komputery staną się bezużyteczne jeżeli odseparujemy je w dłuższej perspektywie czasowej od źródła zasilania.
klej

Autor: ZOOM bsc
Źródło: ZOOM bsc

Skalę problemu widać dobrze chociażby w trakcie tak zwanych black out, czyli wielkiej awarii w dostawie prądu która zdarzyła się kilka late temu w USA. Wielkie metropolie i funkcjonowanie dziesiątek tysięcy osób było całkowicie sparaliżowane.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej, doczytaj również treści zawarte na następnej stronie – tam czekają na Ciebie specjalne wpisy.

W sytuacjach takich ja ta możemy sobie uzmysłowić, iż trzeba zatroszczyć się o zapasowe źródła energii elektrycznej, które będą mogły nas uratować w perspektywie kolejnych sytuacji jak te w Stanach. Niektóre instytucje jak choćby szPITale koniecznie powinny być zaopatrzone w UPS czyli system zapewniający nieprzerwane dostawy elektryczności. Jeśli chodzi o elektryczną, sieć agregat prądotwórczy gwarantuje dostawy prądu przez określony czas. Jest to niezmiernie istotne w sytuacjach, w których brak elektryczności mógłby skończyć się katastrofą jak również narażeniem życia wielu ludzi.

Z tego też powodu bardzo ważne jest regularne sprawdzanie stanu instalacji a także sieci celem wykrycia potencjalnych awarii i zmniejszania jej potencjalnych skutków.

W takich sytuacjach ogromnie przydatne są różnego typu narzędzia diagnostyczne, jak chociażby obciążnice indukcyjne, które mogą przetestować sprawność generatorów czy też agregatów.

Comments are closed.