Press "Enter" to skip to content

Jakie zalety ma klimatyzacja w samochodach, w jaki sposób należy o nią dbać żeby uniknąć kosztownych awarii.

Klimatyzacja samochodowa jest coraz bardziej popularnym systemem w kupowanych przez klientów samochodach. W zasadzie wszystkie nowo sprzedawane pojazdy mają ją na swoim wyposażeniu, a jak zaczyna szukać używanego pojazdu, to też przeważnie patrzy czy jest ona zamontowana.

lizak

Autor: Tomasz Iwaniec
Źródło: http://www.flickr.com

System klimatyzacji doskonale sprawdza się w czasie upałów w lecie, ale też przydaje się w zimie, przy osuszaniu powietrza ze zbyt dużej ilości wilgoci. Jak się jednak okazuje wielu kierowców ma średnie pojęcie o tym, jak należy dbać o klimatyzację, a jest to układ dość wrażliwy na wszelkie zaniedbania.

Masz ochotę zaznajomić się z następnymi interesującymi wpisami na ten sam temat? Żaden problem. Kliknij na hiperłącze do wpisu (http://www.leaderlogistics.pl/uslugi/transport-miedzynarodowy-drogowy/) i czytaj do woli.

Przede wszystkim należy co roku uzupełniać ilość oleju oraz czynnika chłodzącego. Od tego bowiem będzie zależeć prawidłowa praca sprężarki, zatarcie której będzie się wiązało z dużymi wydatkami.

schody

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest też to, aby klimatyzacja była regularnie załączana, także w okresie jesienno-zimowym. Spora część kierowców nie ma świadomości tego, a później się dziwią że latem układ nic nie chłodzi. Sporo usterek na szczęście będzie stosunkowo tania do usunięcia, tak przykładowo będzie jeśli uszkodzeniu ulegnie sprzęgło sprężarki klimatyzacji.tak kliknij tutajDość często spotykanym problemem są nieszczelności układu, w takim przypadku najczęściej są zmieniane przewody do klimatyzacji na nowe i wszystko powinno działać prawidłowo. Najkosztowniejsze w naprawie są zatarcia sprężarki, powstałe w wyniku niedostatecznego smarowania.

Przy takiej awarii poza wymianą sprężarki niezbędne również będzie dokładne wyczyszczenie całej instalacji, co jest niezwykle pracochłonną czynnością.

Comments are closed.