Press "Enter" to skip to content

Na co musimy zwrócić uwagę rozpoczynając budowę domu

Planując budowanie domu należy w pierwszej kolejności podjąć decyzję, z czego ma być on postawiony. Do wyboru jest ich co najmniej parę, a każda będzie mieć swoje plusy i minusy. Rzecz jasna trzeba brać pod uwagę koszty początkowe budynku, lecz także to, jak wyglądać będzie eksploatacja domu w dłuższym okresie czasu.

Murowanie na sucho

Źródło: Wienerberger.pl

Budynek używany będzie przez wiele lat, i w tym czasie trzeba go ogrzewać i wykonywać bieżące remonty. Może się okazać ostatecznie, że technologia tańsza po dołożeniu długoletnich opłat za ogrzewanie może wyjść drożej, niż droga początkowo, lecz mniej kosztująca w eksploatacji. Przemysł budowlany cały czas poszukuje nowości, które pozwalają na szybsze i tańsze wybudowanie domu, a jedną z nowości tego typu jest system budowania Porotherm. Technologia ta połączyła tradycyjny materiał ceramiczny z nowoczesnymi technikami montażu, dzięki czemu sam etap budowania jest bardzo ułatwiony, pozwalając na wystawienie budynku znacznie szybciej, niż w tradycyjnej technologii (więcej w kategorii system poroterm

Jednym z największych plusów takiego systemu jest unikalna technika produkcji cegieł. Zrobione są one z gliny, przez co przejmują wszystkie najważniejsze plusy tego materiału, ale oprócz tego mają specjalnie zaprojektowane układy drążeń. Jest to sieć mikroskopijnych kanalików, dzięki nim cegły mają dużo korzystniejsze parametry izolacyjne, niż cegły tradycyjne. Może to pozwolić na znaczne zmniejszenie wielkości niezbędnego materiału budowlanego, a co za tym idzie przekłada się na wagę budowli i koszt postawienia. Kolejną zaletą techniki Porotherm jest murowanie na sucho (porotherm ). Cegły te mają odpowiednio zaprojektowany kształt, umożliwiający postawienie ściany za pomocą cienkiej warstwy specjalnej zaprawy. Do postawienia całego budynku może jej wystarczyć jedynie kilkadziesiąt kilogramów, dzięki czemu odchodzi problem z magazynowaniem piasku, wapna i cementu, a także sporo zmniejsza ilość wytwarzanych śmieci.

Zapraszamy na kolejne informacje ze strony (https://bmeters.pl/pl/rfm_amb/409/), jeżeli te, które zaprezentowaliśmy tu, Cię do siebie przekonały. W innym tekście czeka na Ciebie sporo wiadomości.

Oczywiście ma to także wpływ na okres potrzebny do wybudowania murów, będzie on znacznie krótszy niż w tradycyjnych technikach.

Comments are closed.