Press "Enter" to skip to content

Zawsze przecież może być bardziej obiecująco, nigdy nie jest tak, iż już jest idealnie. Zawsze właściwie możesz coś zmienić, żeby było naprawdę lepiej

Nigdy nie jest tak pięknie, żeby było idealnie, zawsze można w ten sposób mówić o pieniądzach. Nigdy nie mamy ich za wiele, a ta sytuacja niestety powoduje problemy w wielu różnych sferach życia. Gdyż jeśli brakuje gotówki zaoszczędzonej to bardzo trudno zapewnić sobie inne potrzeby, które są przecież niezbędne w wielu momentach życia. O tego typu potrzebach można mówić na każdym etapie życia, nieważne czy przychodzą nam na myśl zwykłe potrzeby w obrębie podstawowych potrzeb czy może chodzi o coś jeszcze, o prezenty, rzeczy do domu lub zakupy na święta. W każdej z tych sytuacji musimy myśleć o pieniądzach.

święta

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
Można się zarzekać i twierdzić, że nas ten problem nie dotyczy, iż nie posiadamy z pieniędzmi żadnych trwalszych powiązań, normalnie, są one niezbędne, więc staramy się je zawsze mieć na wszelki wypadek. Niby logiczne, lecz tak jest. To myślenie jednak nie zmienia tej zależności, iż czasami o niczym dodatkowym nie myślimy tylko o pieniądzach.
Na nasze nieszczęście, jawią się one wtedy, jako coś niezwykle ważnego, nieodłącznego, nierozerwalnego, coś co trzeba mieć, by spełnić swoje podstawowe, a może i bardziej wymyślne potrzeby. Zaczynając od jedzenia, kończąc na dobrach materialnych, które nie są właściwie koniecznie potrzebne do życia, lecz chcemy te rzeczy posiadać. Do takich rzeczy można zaliczyć sporą liczbę przeróżnych gadżetów, innowacyjnych technologii. W dzisiejszych czasach coraz większą liczbę ludzi otaczają dokładnie tego rodzaju przedmioty i nie jest to żadna ekstrawagancja, gdyż tego typu oferty są wciąż bardziej korzystne oraz na wyciągnięcie ręki dla dużej liczy ludzi. Powstaje natomiast zapytanie: w jakim celu? Czy faktycznie potrzebujemy najnowszego gadżetu? Czy jest nam ten gadżet

święta

Autor: TK Maxx
Źródło: TK Maxx

koniecznie potrzebny do życia? Tego rodzaju pytania powinni sobie zadać najpilniej osoby, które kupują wszystko, co modne, co warto mieć, jakby była to najważniejsza sprawa.

Podczas gdy, czasem mamy ważniejsze rzeczy na głowie, takie jak dajmy na to święta, a pieniędzy jak zawsze brakuje. Co w takim wypadku możemy ucznić? Można wziąć pożyczkę na święta, to się wydaje dobrym pomysłem, można też pożyczyć pieniądze (odzysk długu) od znajomych czy rodziny, lecz nie mamy pewności, czy mamy taką możliwość – Zawsze więc dobrze jest mieć możliwość jakiegoś alternatywnego rozwiązania. W takim wypadku może to być pożyczka.

Comments are closed.