Press "Enter" to skip to content

Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, namową rodziców, obserwując zapotrzebowania rynku pracy? Życie pokazuje, że nie ma udanego przepisu na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), dziś nie cieszą się już tak wielką popularnością. Podsumowując: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, iż spora ilość osób skazana jest na oferty w innej niż dotychczas dziedzinie. Czy przekwalifikowanie się może być sposobem na znalezienie nowej pracy? O ile w stosownym czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie mieszkańcom Sochaczewa straszna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Przed całym przedsięwzięciem, warto na początku zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w mieście, upewniając się które działalności mogą nam przynieść dobrą pensję. (Oferta praca jarocin)

pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że niewątpliwie łatwiej będzie przekwalifikować się osobom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

Jeśli opisywany artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, świeża publikacja (http://alufinish.pl/pl/o/k/barwienie-chemiczne-82.html) z pewnością także będzie warta Twojego zainteresowania, gdyż odnajdziesz tam podobne informacje.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Zwłaszcza, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Przypuszczając, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników. Przyznając fundusze, (Sprawdź praca (zobacz zakwaterowanie w holandii) olecko) Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla innych. Czy nie lepiej jest być pracującym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z braku sprecyzowanych umiejętności musi pracować poza wykształconym zawodem, jako kasjer czy oferty pracy racibórz?

Comments are closed.