Press "Enter" to skip to content

Krótka charakterystyka używanych najczęściej w wykończeniu wnętrz podłóg, ich plusy i minusy.

Drewno jest nieodłącznym elementem budowlanym, często można go również spotkać w charakterze podłóg. Odmian podłóg wykorzystujących drewno jest parę, bardzo dobrze będą się one nadawaće do salonów, pokojów i przedpokojów, a odpowiednie rodzaje nawet do łazienek i kuchni. Od lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się tradycyjny parkiet dębowy, zrobiony on jest z niewielkich klepek, które należy połączyć ze sobą paroma różnymi technikami.

Płyty stolarskie

Autor: Matt
Źródło: http://www.flickr.com

Podłoga wykonana z takiego materiału jest niezwykle trwała i solidna – w niejednym domu można jeszcze zobaczyć podłogi zrobione kilkadziesiąt lat temu i nadal cieszące się doskonałą kondycją. Jedną z odmian parkietów jest mozaika – ją również wykonuje się z niedużych deseczek, lecz przyklejane są one do podłogi obok siebie, bez żadnych wpustów. Zarówno parkiety jak i mozaiki wykonuje się także z innych gatunków drewna, ważne jest aby było ono odpowiednio twarde i odporne na ścieranie, bo wtedy będzie miało szansę długi czas zachować należyty wygląd. Polecam poczytać: .

Następnym często używanym rodzajem podłóg są deski. Posiadają one parę metrów długości, kilkanaście centymetrów szerokości i układa się je na specjalnych legarach, przybijając gwoździami. Deski łączone być mogą za pomocą wpustów albo tylko dołożone do siebie, obie te opcje są bardzo często wybierane przez klientów. Przy montażu podłóg zrobionych z długich desek trzeba pamiętać o tym, aby bardzo dobrze ustawić legary, jeżeli się tego nie zrobi, do któraś z kolei deska dwuwarstwowa może nie pasować do pozostałych i podłoga (zobacz galeriaoswietlenia.pl) może być nierówna. Wady tej nie mają panele, gdyż są one dość elastyczne, a dzięki metodzie połączeń gwarantują odpowiednie dopasowanie. Panele montowane są bez wykorzystania gwoździ ani kleju, co najwyżej kleju można użyć do łączenia krawędzi. Podłoga wykonana ze zwykłych paneli pływa, nie przytwierdza się jej na trwałe do podłoża. Jeśli oprócz tego położy się pod nią odpowiednie maty, to również będzie doskonale tłumić hałasy i drgania – co przy małych dzieciach ma duże znaczenie dla osób mieszkających piętro niżej.

Comments are closed.