Press "Enter" to skip to content

Dostawcy gazu w Polsce – prezentacja niektórych firm

Obecnie można zmienić dostawcę gazu – niezależnie, czy jest się klientem indywidualnym czy biznesowym. Haczyk w tym, że tego typu zmiana, przy dominacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, nie wpłynie jakoś spektakularnie na nasze oszczędności. Rynek gazowniczy jest obecnie w trakcie przemian i w przeciągu najbliższych lat, rachunki za gaz powinny zostać obniżone. Dlatego też już teraz warto dołączyć w zastępy świadomych odbiorców gazu oraz zapoznać się z ofertą, jaką proponują dostawcy gazu, działający na naszym rynku. PGNiG to podmiot, który dominuje na rynku gazu w Polsce.

butle zgazem

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
PGNiG działa od 1982 roku. Od 1996 roku jest spółką akcyjną, której wyłącznym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Aktywność spółki opiera się na: poszukiwaniu i eksploatacji złóż gazu ziemnego oraz ropy naftowej; imporcie i magazynowaniu surowców; obrocie paliw płynnych i gazowych. PGNiG sprzedaje gaz wydobyty z własnych źródeł oraz zdobywa go ze: wschodu, zachodu i południa. Spółka obsługuje obecnie ok. 6,7 mln klientów w Polsce. DUON to przedsiębiorstwo, która specjalizuje się w dystrybucji oraz sprzedaży prądu i gazu. Spółka jest obecna na polskim rynku od 2011 roku. DUON nie ma własnych źródeł gazu – kupuje je na polskich oraz europejskich giełdach hurtowych.

Odbiorcy do sieci przyłączani są na zasadzie TPA. Przedsiębiorstwo swoją ofertę kieruje do kontrahentów indywidualnych jak i biznesowych. Miano dostawcy gazu w Polsce nosi także G.EN GAZ ENERGIA.Jest to największa prywatna spółka, zajmująca się dystrybuowaniem gazu ziemnego w Polsce. Firma działa od 20 lat, a system dystrybucji obejmuje 60 gmin zlokalizowanych na obszarach województw: dolnośląskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.G.EN GAZ ENERGIA kieruje swoją ofertę dla kontrahentów indywidualnych oraz biznesowych. HANDEN jest to niezależna spółka, która rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku. Firma od 2007 roku sprowadza paliwo gazowe z zagranicy. Usługi HANDEN skierowane są tylko do klientów instytucjonalnych, przyłączanych na zasadach TPA. EWE to spółka multienergetyczna, która działa na rodzimym rynku od 17 lat. Istnieją na rynku także inni dostawcy gazu (sprzedaż dostawa gazu).

Firma przede wszystkim zajmuje się dostarczaniem gazu do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych oraz świadczy usługi doradztwa energetycznego i dostaw ciepła. Egesa Grupa Energetyczna S.A.

Jeśli ciekawią Cię zaprezentowane kwestie, to wejdź w widoczny link. Pod nim umieściliśmy dostęp ekstra do bardziej precyzyjnych wiadomości powiązanych z tym przedmiotem.

to spółka energetyczna, która specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej paliwa gazowego. Firma na rodzimym rynku gazu działa od 2006 roku. Egesa kieruje swoje usługi tylko do odbiorców biznesowych – firma, odbiorcom końcowym oferuje gaz ziemny wysokometanowy. Ostatnią opisywaną firmą, która może poszczycić się mianem dostawcy gazu w naszym kraju jest Energa. To nie tylko przedsiębiorstwo energetyczne, które wytwarza, dystrybuuje oraz sprzedaje prąd oraz oferuje klientom biznesowym zakup gazu. Głównym akcjonariuszem Energii jest Skarb Państwa.

Comments are closed.