Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać najbardziej dopasowane płytki na balkon? Na co zwracać uwagę, które czynniki odgrywają najbardziej istotną rolę?

Płytki na taras muszą być oryginalne, specjalnie dobrane pod miejsce, jakim jest taras albo balkon. Że nie jest to miejsce zwyczajne wiadomo od początku. Przede wszystkim jest narażone na warunki atmosferyczne, a to najbardziej istotny czynnik dlaczego powinny być bardziej solidne oraz bezpieczne niż płytki wewnętrzne. W jaki sposób więc dobrać najlepsze płytki?

Okładzina elewacyjna cegła Stegu

Autor: Stegu
Źródło: www.sklep.euroglazura.eu
Najlepsze do tego celu są płytki z gresu, klinkieru i kamienia. Każdy z produktów powinien być opatrzony zestawem symboli.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe informacje na opisywany temat, to przejrzyj serwis (http://www.mega-pol.com/10,10,kontakt.html), która takiego typu dane posiada. Na pewno okażą się interesujące.

Jest to istotne, bo kryją one informacje dotyczące właściwego przeznaczenia oraz posiadanych właściwości.

Płytki na taras muszą być przede wszystkim odporne na mróz. Jeśli bowiem będzie bardzo mroźno nie mogą popękać. Nie mogą być także nasiąkliwe. Warto wiedzieć, iż większy procent nasiąkliwości, to większe ryzyko, iż będą pękać, a przez to będą uszkodzone. Najbardziej korzystnie więc wybierać płytki, jakich poziom nasiąkliwości wynosi mniej niż 1 procent. Niezbędną cechą jest antypoślizgowość, to znaczy, że powinny być w pełni bezpieczne. Nie może być tak, iż wyjdziemy na taras i zaraz się wywrócimy.

Ostatnim warunkiem, jaki powinny spełniać jest twardość oraz ścieralność – jako płytki zewnętrzne muszą wykazywać się wysokimi współczynnikami tego rodzaju. Tego typu walory faktycznie posiadają płytki firmy Stegu. By posadzka tarasowa była bardzo estetyczna, to oprócz fachowego wykończenia niezbędne są też rozmiary płytek, a jednocześnie ich faktura. Jak chcemy, ażeby kafle miały takie same wymiary, a jednocześnie równe krawędzie musimy wybrać płytki rektyfikowane. W sytuacji takich płytek na taras albo balkon (zobacz balustrady balkonowe) trzeba zastosować fugę o szerokości około 2 milimetrów. To sprawi, że połączenia będą niezbyt widoczne, natomiast posadzka będzie bardziej jednolita.

Taka jest prawda, że im bardziej małe formaty tym większa ilość łączeń i fug, gdzie będą skupiać się zanieczyszczenia. Dlatego więc zwłaszcza w przypadku tarasów trzeba rozważyć modne płytki tarasowe wielkoformatowe, których rozmiary są większe niż 40 x 40 centymetrów. Bez trudu możemy je utrzymać w czystości, tworzą ponadto sporą, jednolitą posadzkę. Tak więc, im mniej spoin, tym prościej będzie korzystać z tarasu, natomiast meble ogrodowe będę miały bardziej stabilną podstawę. Trzeba o tym pamiętać, gdy będziemy zaczynali dobór płytek na taras.

Comments are closed.