Press "Enter" to skip to content

Jakie płytki kupić na balkon? Jakimi cechami powinny się charakteryzować, jakie cechy muszą spełniać, żeby były wytrzymałe?

Chcemy ułożyć płytki na balkonie. Oglądamy więc różnorakie wzory a przy tym mamy nadzieję, że zakupimy te najbardziej właściwe. Na co właściwie trzeba zwrócić uwagę? Na pewno sam wygląd płytek to nic. Płytki na taras powinny być bardzo wytrzymałe, czyli mrozo- oaz wodoodporne. Jakie jeszcze muszą one być?

kafelki na ścianie

Autor: Gres Catalan
Źródło: Coram Poland
Przed zakupem płytek, na przykład płytki sklep internetowy powinniśmy zasięgnąć sporej dawki informacji. Gdy już dokonaliśmy wyboru w następnej kolejności musimy się odpowiednio przygotować. Właściwe przygotowanie podłoża, gdzie zostaną ułożone kafelki, to zupełna podstawa, bez tych zabiegów nie powinniśmy zaczynać. Powierzchnie muszą być dobrze wyczyszczone, więc nie może być plam, tłustych śladów i innych zanieczyszczeń. Takie podłoże koniecznie powinno być równe, nie mogą się w takich miejscach znaleźć żadne spękania lub zniekształcenia. W przypadku dużej chłonności tej powierzchni zaleca się nałożenie warstwy gruntującej. Jak podłoże nie posiada spadku, powinniśmy przygotować tak zwaną warstwę spadkową.

Trzeba także pamiętać o dylatacjach – brzegowych i strefowych. Pierwsze to takie występujące przy krawędziach powierzchni, stykające się ze ścianami.

Jeżeli poszukujesz pewne dane, zobacz i sprawdź naszą informację – tu znajdują się jedynie atrakcyjne oferty. Kliknij, nie zawiedziesz się.

W linii przebiegu krawędzi dylatacyjnych, w część izolacji trzeba włożyć taśmę ,która będzie uszczelniać. Strefowe dylatacje dobrze jest stosować przy dużych powierzchniowo tarasach. Powinny one tworzyć pola o powierzchni maksymalne 3 na 3 metry kwadratowe. Pola określone przez dylatacje powinny zawierać w kształcie prostokątów ze stosunkiem boków od 1:1 do 1:2. Niezwykle istotna jest także ochrona przed wilgocią, może to być dopasowana do płytek plastyczna masa uszczelniająca. Tak samo pamiętajmy o właściwej zaprawie klejowej. Na przykład, dobra zaprawa klejowa przeznaczona do klinkieru musi być położona taką metodą, aby zagwarantować sto procent powierzchni przylegania.

Generalnie to ilość kleju musi się zgadzać z wytycznymi producenta.http://probudiament.pl/ (http://www.probudiament.pl/)A które fugi wybrać? Wytwórcy płytek polecają wykonanie fug o minimalnej szerokości 5 milimetrów. Zanim zaczniemy pracę należy sprawdzić, czy fuga nie zostawia zabrudzeń na płytce. Fugowanie zaś musimy zacząć po dokładnym związaniu zaprawy klejowej. Co do szczelin dylatacyjnych oraz naroży, powinno się użyć linek dylatacyjnych razem z masami trwale plastycznymi stworzonymi do tego celu.

Comments are closed.