Press "Enter" to skip to content

Najważniejsze zalety coraz powszechniej używanego oświetlenia ledowego, przykłady jego użycia.

Ledowa technologia wdarła się przebojem do naszych domów i mieszkań i wszystko wskazuje na to, że póki co nic jej nie zatrzyma. Trudno się zresztą temu dziwić, bo takie diody dają bardzo duże możliwości przy aranżacji.

taśma led w salonie

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
Przede wszystkim ich sporym plusem jest ogromna sprawność, o ile w typowych żarówkach większość prądu jest przekształcana na energię cieplną, o tyle w oświetleniu diodowym jest wykorzystywana po prostu do świecenia.

Czy niezbędne będzie Ci istotne opracowanie (https://deluxm.pl/sufity-napinane-jednopoziomowe/) tego zagadnienia z przeróżnymi detalami? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – znajdziesz je w tym linku.

A że takie diody w praktyce działają używając mało prądu, to ledowe oświetlenie zwyczajnie jest bardzo tanie w eksploatacji. Kolejną zaletą jest spora wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, nie są im nawet straszne przypadkowe upadki czy uderzenia, przy jakich tradycyjne źródła oświetlenia uległyby nieodwracalnemu uszkodzeniu. Oparte na diodach źródła światła nie posiadają żadnych kruchych elementów, więc doskonale będą znosić różnego rodzaju przygody. Kolejnym plusem takich żarówek jest długi czas świecenia, lepsze modele mają żywotność na poziomie kilkudziesięciu tysięcy godzin, co w praktyce wystarcza na nawet pół wieku świecenia.

Wszystkie wymienione zalety mają duże znaczenie, lecz dla niejednej osoby będzie się liczyć coś całkowicie innego. Dodatkowo diody dają olbrzymie możliwości aranżacyjne, i rzeczywiście można za ich pomocą zrobić niesamowite rzeczy. A wszystko za sprawą możliwości połączenia ich w giętkie sekcje, jakie można w dowolny sposób używać. Bardzo popularne przykładowo jest obecnie podświetlenie led różnych rzeczy, typu kuchenne szafki, schody (zobacz schody z drewna egzotycznego) czy balustrady.

Przeważnie wykorzystuje się w nim giętkie taśmy w różnorodnej kolorystyce, które przyłączone do prądu efektownie świecą. W reklamach na zewnątrz często można zobaczyć efektowne litery podświetlane, mało osób jednak wie, że one również powstają właśnie przez wykorzystanie odpowiednich systemów diod. Niektóre ich odmiany dają bardzo mocne światło, przez co świetnie się sprawdzają w zewnętrznych zastosowaniach, przykładowo przy panelach czy właśnie podświetlanych reklamach, a ich bardzo dużą zaletą jest również duża odporność na czynniki zewnętrzne.

Comments are closed.