Press "Enter" to skip to content

Pierścienie zagarniające, uszczelnienia wałów – sprawdź trendy w branży

Dobre uszczelnienia to pewność pracy, również bezpieczeństwo maszyn i urządzeń przemysłowych. Stąd także główną rolę gra uszczelnienie najwyższej jakości, odporne na aktywność ekstremalnych warunków otoczenia. W technice uszczelnień spotka się ogromną gamę pierścieni pomocniczych mających za zadanie ubezpieczyć pracę zasadniczych uszczelnień, od jakich zależy szczelność systemu, bądź zespołu.

Pierścienie zgarniające montowane są w układach ściskających walców, aby wycierać zanieczyszczenia, obce cząsteczki, bądź wilgoć z wysuniętych tłoczysk podczas gdy na powrót cofają się one do środka cylindrów. Zapobiegają one w ów sposób zanieczyszczeniu płynu hydraulicznego, co z kolei mogłoby uczynić uszkodzenie pierścieni prowadzących, samych uszczelnień, oraz pozostałych komponentów – pozyskaj dodatkowe informacje . Posiadają one za zadanie nie dopuścić do zanieczyszczeń chronicznych, lub płynnych w postaci pyłu, błota, czy też cieczy aktywnej wraz z ruszającym się tłoczyskiem, bądź nurnikiem do uszczelnienia zasadniczego, lub prowadnic tłoczysk.

łożysko

Przed wyborem stosownego gatunku koła zgarniającego i półproduktu z jakiego jest sporządzona, konieczne jest wyznaczenie żądanych parametrów pracy.

Zajmujący materiał? Jeżeli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie, który w tamtym miejscu się znajduje, także jest coś wartościowego!

Pierścienie zgarniające posiadają szczególną rolę pracując w warunkach znacznego zapylenia. Pierścienie zgarniające sporządzone są z wysokiej jakości tworzyw, mogących zaspokoić rozmaite żądania pod względem technicznym jak i ekonomicznym.

Uszczelnienia wałów są uszczelnieniami promieniowymi do uszczelniania gazów, miałów i par. Znajdują zastosowanie do uszczelniania wałów wentylatorów, wiatraków, mieszalników, suszarek, wirówek, łożysk – czytaj nieco więcej . Zdołają być stosowane prawie w każdym obszarze przemysłu jak np. chemia, energetyka, kanalizacyjna, petrochemia, przemysł farmaceutyczny, spożywczy i technika morska. Każde tradycyjne wieloelementowe pierścienie zgarniające występują jako całkowity zestaw.
Uszczelnienia wałów to uszczelnienia maszyn przetłaczających gazy palne, trujące i zatrute drobinkami stałymi, są zasilane obojętnym gazem zaporowym, hamującym przedostawaniu się ściskanego medium do atmosfery.

Comments are closed.