Press "Enter" to skip to content

Zastosowanie profil LED

Profile aluminiowe do ledowych taś stosuje się w następujących celach: do podwyższenia stopnia ochrony zamontowanej w nim taśmy, jako estetyczne wykończenie instalacji oświetleniowej, wraz z taśmą ledową jako dekoracyjna instalacja, do zwiększenia bezpieczeństwa przemieszczania się za sprawą łagodnego oświetlenia. Profil ledowy zakrywa taśmę, spełniając walory estetyczne, a równocześnie ochrania taśmę LED przed uszkodzeniami oraz wilgocią (zwiększając tym samym jej żywotność) oraz ułatwia montaż ledowego oświetlenia.

Światło diodowe

Autor: LARS
Źródło: LARS

Profile LED montuje się w meblach w wieloraki sposób, w szafkach i szufladach. Dzięki niewielkim rozmiarom i minimalistycznemu wzornictwu, doskonale wpasują się do wielu zakamarków. Natomiast profil dedykowany do instalowania na krawędziprofil (dowiedz się więcej o ofercie kształtowników zimnogiętych-> http://aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete)owych stopni, będzie stanowił subtelne oświetlenie stopni i co za tym idzie poprawi bezpieczeństwo poruszania się przy wyłączonym oświetleniu głównym pomieszczeń. Takie oświetlenie wykorzystywane jest też jako przejście w sytuacji różnicy poziomów, między płytkami ceramicznymi a wykładziną podłogową lub parkietem. W każdym z przypadków zyskamy nie tylko większe bezpieczeństwo, lecz też bardzo nowoczesny i elegancki efekt dekoracyjny. Ale to nie jedyne możliwości wykorzystania ledowego oświetlenia.

W konstrukcji ledowego profilu, istotną rolę odgrywa odprowadzanie ciepłoty wydzielanej przez diody na taśmie LED, z tego powodu profil LED powinien być zaprojektowany tak aby działał jak „chłodnica”. Asortyment profili można rozdzielić na kilka grup: profile LED nawierzchniowe, schodowe i sufitowe, profile wpustowe, hermetyczne, narożne oraz profile do szkła. Profile aluminiowe dostępne są w wielu typach wykończenia: z aluminium surowego, anodowane, w tym aluminium anodowanego na czarno a także profile białe, malowane proszkowo. Profil – oceń nasz profil profil transportowo montażowy – montuje się przy użyciu wkrętów (najbardziej polecany sposób montażu) bądź kleju montażowego, jak również za pomocą specjalnej taśmy klejącej dwustronnej. Pamiętajmy, iż przy tego typu instalacji, niezbędny jest też zasilacz LED. Zobacz więcej:

światła led

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

Zasilacz LED przemienia napięcie napięcie 230V na prąd stały 12V. Dzięki temu można uniknąć niebezpiecznych zwarć czy uszkodzeń instalacji. W sytuacji gdy realizujemy projekt z zastosowaniem oświetlenia LED i nie mamy pewności jaki typ profilu będzie adekwatny naszej instalacji, najlepiej zapytać sprzedawcę specjalizującego się w tej materio, tak by słusznie dobrać wszelkie niezbędne elementy konstrukcji i nie mieć problemu z montażem.

Comments are closed.