Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie podróży?

W Polsce z roku na rok przybywa spora ilość aut. Standardem powoli staje się sytuacja, kiedy w danej rodzinie mamy nie jeden a dwa samochody. W związku czym rośnie ruch na drogach. Pocieszającym jest jednak fakt, że przybywa także coraz większa ilość zaawansowanych technologicznie tras i autostrad, jakie dzięki właściwej technice budowy a także dobremu oznakowaniu znacząco zwiększają nasze poczucie bezpieczeństwa.

większe bezpieczeństwo z odblaskami na drogach

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważną kwestią jeżeli chodzi o przygotowanie nowoczesnej, w pełni bezpiecznej drogi szybkiego ruchu jest umiejętne jej oznakowanie. Wszelkiego rodzaju znaki poziome oraz pionowe (zobacz nowoczesne ogrodzenia pionowe) pomagają nam w orientacji a także informują o poleceniach jak i organizacji ruchu. Zarządcy i konstruktorzy dróg wciąż jednak próbują nowych rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu. Jednym z przykładowych rozwiązań jest PEO a więc Punktowy Element Odblaskowy. Jest to rozwiązanie, jakie obok sprawy bezpieczeństwa dba także o właściwą organizację ruchu.

Elementy odblaskowe na drodze w niezwykle widoczny sposób pomagają wydzielić pas ruchu bądź też zaznaczyć punkty , które są mało bezpieczne na drodze. Co istotne, te stworzone z wysokiej jakości tworzyw sztucznych elementy są pomocne przede wszystkim w nocy przy doświetlaniu przejść dla pieszych. Użycie konkretnych kolorów w PEO ułatwia również odnalezienie się na drodze w trakcie jazdy – białe odblaski wskazują np. krawędź drogi natomiast pomarańczowe jej środek – czytaj więcej. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest na pewno fakt, że elementy te są produkowane w przeróżnych wielkościach i kształtach.

Elementy odblaskowe na drodze to składnik konieczny każdej nowej trasy, która chce spełniać standardy bezpieczeństwa. Ciężko bowiem jest sobie pomyśleć o nowoczesnych drogach bez tych odblasków. Powinny być trwałe i solidnie wykonane. Do ich produkcji wykorzystuje się zazwyczaj plastik, ceramikę a nawet metal. Wszystkie te materiały musi cechować odpowiednia trwałość i wytrzymałość na zmienną pogodę. Obecnie mamy do wyboru naprawdę olbrzymią gamę PEO – od prostych, wykonanych z tworzywa sztucznego elementów, które odbijają światło po zaawansowane urządzenia , które wyposaża się w światła LED oraz które są zasilane energią słoneczną – więcej informacji. Najbardziej istotne jest jednak jest to, iż wszystkie one polepszają nasze bezpieczeństwo w trakcie podróży zwłaszcza w trakcie nocy, począwszy od tych miastowych po długie autostrady oraz drogi krajowe.

Comments are closed.