Press "Enter" to skip to content

Pasze dla trzody chlewnej – a więc, jakie bywa jedzonko dla konkretnych rodzajów świnek

Zastanawiasz się, jakiego rodzaju powstały podziały pasz przeznaczonych dla trzody, a także jakiego typu są idealne do konkretnego rodzaju świnek? Jakie w ogóle istnieją typy świń – w jaki metodę przebrzmiewają ich nazwy? te wszystkie rzeczy oraz jeszcze bardziej dużo odnajdziesz w naszym nowiutkim artykule, ale tylko jeżeli dobrze go przeczytasz!
Jedzonko dla świń można rozdzielić na parę typów, między innymi: dla świń w ciąży, przygotowujących się do porodu, czy chociażby laktacji (chodzi tu o świnie o nazewnictwie Lochy), gdy chodzi o prosiaki to pasze przeznaczone dla nich są uzależnione od tego jak dużo posiadają godzin, czy w jakim bywają okresie ssania, albo fazie (odsadzenia lub odchowu).

statek na morzu

Autor: Ian Kirk
Źródło: http://www.flickr.com
Co zaś tyczy się loszek i tuczników, to mają w posiadaniu 2 fazy odchowu (czyli loszki) i dwie okresy tuczu (a więc tuczniki).więcej maszyny do laminowania maszyny do laminowaniaZ tego powodu tak istotna jest wspaniała pasza – wbogacanie solą – dla świń, aby każda spośród nadmienionych rzeczy został dobrze wykonany.
nagrobek granitowy

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
pasze dla trzody
Autor: glass24.pl
Źródło: glass24.pl

podstawowe, takie jak choćby: pasza zwiększająca plenność loch, koncentrat przeznaczony dla loch prośnych, mleczko dla prosiąt ssących, mleczny cukiereczek dla prosiąt ssących, starter odsadzeniowy przeznaczony dla prosiąt, ekonomiczny tucz, gotowa pasza na pierwszą fazę tuczu, czy też koncentrat przeznaczony dla loszek do 70 kg, lub innych wag.

Jeżeli chodzi o kolejny podział przeznaczony dla pasz, to bywają to produkty dodatkowe, takiego typu jak na przykład: stabilizatory flory jelITowej, pasze lecznicze, pasze lecznicze dla starszych prosiaków, czy też chociażby tak zwany stymulator odporności lub 70% koncentratu włókna pochodzącego z lignocelulozy.

Comments are closed.