Press "Enter" to skip to content

Płyty stolarskie – czyli, podstawowe dane plus innego rodzaju ciekawostki

W jaki sposób i z czego są wytwarzane płyty stolarskie? Jakie mają możliwość posiadać rozmiary oraz grubości? Czym mają możliwość być obklejane? A co z produkującymi je firmami? Jak dużo około istnieje ich w Polsce oraz co najważniejsze – Gdzie można na nie natrafić? To wszyściutko oraz jeszcze więcej nie posiadając żadnego problemiku odnajdziesz w naszym nowiutkim – świeżo co wydzierganym – felietoniku!

potrawy

Autor: Deante
Źródło: Deante
płyty stolarskie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
tapeta

Autor: Louise Cohen
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz pisany dzisiaj tekścik zaczniemy od produkowania płytek stolarskich, które są wytwarzane z płyty listewkowej z drewna iglastego albo typu liściastego, które to są na dodatek wytwarzane z trzech lub piątki warstw, o przeróżnych grubościach, które zaczynają się od 16 mm, poprzez dwadzieścia milimetrów, aż do dwudziestu pięciu milimetrów. Jeśli chodzi zaś o ich wymiary, to są one w granicach 1250 x 2500 mm, a także 2500 x 1250 milimetrów, jednak sporo firm udostępnia także opcję „na życzenie”, wewnątrz której sami dobieramy potrzebne nam wymiary wspomnianej płyty stolarskiej. Warto napomknąć, że obklejanie ich okleinami typu naturalnego (buk, dąb, sosna, czy klon, nie napomykając już o orzeszku, sapeli, czy wisienki), nadaje im właściwości odpowiednie fizycznie, oraz klasę higieniczności rodzaju E1. Jeżeli chodzi zaś o samiutkie przedsiębiorstwa, które to produkują wspomniane płyty stolarskie, to są one po rozsiewane po całej Polsce, wewnątrz której odnajdziemy ich – według stronki Panorama firm – powyżej 170.

Jest Ci potrzebne hiperłącze do strony (http://www.abimeble.pl/lampy-i-wieszaki/)? Zapraszamy w takim razie, abyś nacisnął tu i wtedy przejdziesz do następnego artykułu pełnego detali.

Wśród najpopularniejszych (ciągle według owej strony), bywają: Drewdom Sp.j. M.

Lewandowski (który mieści się w Opolu), oraz „Timber Poland” (znajdujący się wewnątrz Radomiu), nie wspominając już o przedsiębiorstwie „Forpłyt”, która znajduje się w Warszawie na obszarze dzielnicy Ursus, oraz w paru innych miejscach, takiego typu jak Lublin, czy Ząbki oraz Piaseczno.

Comments are closed.