Press "Enter" to skip to content

Na topie znowu są piękne parawany

W wielu starych filmach możemy zobaczyć parawany. Niejednokrotnie tam są one bezbarwne i toporne. Aktualnie parawany wracają do łask. Warto je nabyć, aby kreatywnie urządzić wnętrze.
Obecnie modne są duże otwarte przestrzenie.

Niejednokrotnie rezygnuje się ze ścianek działowych, na rzecz przestrzeni. Parawany doskonale nadają się do tych przestrzeni, by dzielić pomieszczenia (zobacz skleposwietlenie.pl) z uwagi na ich funkcjonalność. Kobiety mogą odgrodzić garderobę od reszty pokoju dziennego, lub miejsce z toaletką, przy którym robią makijaż oraz przygotowują się do wyjścia. Można także oddzielić jadalnię od kuchni lub chwilowo odgrodzić się od wzroku sąsiadów na balkonie. Parawan można z powodzeniem odsunąć, gdy nie będzie już przydatny. Nadaje się również do pokoiku dziecięcego, gdy mamy dwoje dzieci a każde z nich pragnie własnej przestrzeni. Parawany idealnie nadają się do przestrzeni biurowych, gdy pragniemy oddzielić od siebie boxy pracownicze.
Konsumenci

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Obecne parawany są pełne pięknych kolorów i interesujących wzorów. Warto rzecz jasna dobrać kolorystykę parawanu do charakteru danego pomieszczenia. Najczęściej parawan nawiązuje swym wzornictwem do tradycji dalekowschodnich, skąd też pochodzi. Rusztowanie zrobione jest najczęściej z drewna bądź bambusa. Parawany zrobione są z przewiewnych, lekkich tkanin. Można kupić parawan dwu trzy bądź więcej skrzydłowy bądź nowoczesny parawan (odsyłam do tego serwisu) zwijany niczym dywan, jaki można ustawiać w dowolne kształty.

To zatem świetny wybór dla stylowych przestrzeni, lecz także tych bardziej uniwersalnych. Na pewno oczarują domowników, znajomych, jak również podwładnych. Dzięki swej lekkości jak również mobilności potrafią posiadać parę zastosowań.

Comments are closed.