Press "Enter" to skip to content

Piecyki ruchome pomocne w wielu przypadkach

Piecyki przenośne przydatne są nie tylko w czasie długich i surowych zim, lecz także w sytuacjach nagłych awarii, czy potrzeby dogrzania pomieszczenia gospodarczego. Piecyk naftowy jest znakomitą opcją dla pieców elektrycznych.
Kupując piecyk na paliwo ciekłe wybieramy oszczędne ogrzewanie pomocnicze.

Zielona ściana doda spokoju i elegancji

Autor: PARA Paints
Źródło: PARA Paints
element

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Piecyk naftowy ma możliwość być wykorzystywany we wszystkich rodzajach wnętrz, tak jak mieszkalnych, takich jak bawialnia, czy kuchnia, jak i tych, które nie są użytkowane w sposób stały, jak piwnica, strych, garaż, bądź warsztat. Tego typu piecyki posiadają tę wartość, że mogą być przemieszczane z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest to jednakże jedynie ogrzanie dodatkowe i w żadnym przypadku nie ma prawa zamienić ogrzewania głównego.

Czy wiesz, gdzie także możesz znaleźć analogiczne informacje? Jeżeli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść opublikowanego w tamtym miejscu materiału.

Ciepło jest rozprowadzane na zasadzie konwekcji z górnej części piecyka i poprzez promieniowanie frontalne.

Naturalne inspiracje

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Istnieją trzy podstawowe warianty piecyków na paliwo w płynie, piecyki z knotem, piecyki o podwójnym spalaniu, piecyki elektroniczne. Sprzęty z knotem służą do sporadycznego, sezonowego nagrzewania wnętrz, w jakich nie spędza się wiele czasu. Ich ścianki rozgrzewają się do wysokiej temperatury, powinno się zważać, by się nie sparzyć. Te o podwójnym spalaniu, dzięki kolejnej przegródce spalania przynosi większą wydajność, także mniejszą emisję CO2 i mniejszą wielkość osadów. Poza tym widzialny płomień stwarza nastrojowy klimat.

Jeżeli zaintrygowała Cię prezentowana kwestia, śmiało wejdź na ten odnośnik – to źródło z pewnością także okaże się warte Twojej uwagi!

/J]

Niektóre modele posiadają możliwość regulacji mocy. Z kolei piecyki elektroniczne zapewniają użytkownikom optymalny komfort i bezpieczeństwo. Układ wentylacji zapewnia dobre rozdzielanie ciepła i ochrania przed przegrzewaniem ścianek.

Comments are closed.