Press "Enter" to skip to content

Węże przemysłowe – kluczowy element instalacji

Połączenia giętkie pełnią w instalacjach różnorodne funkcje: podłączanie ruchomych zasobników transportowych, umożliwienie realizowania określonych działań przez machiny i narzędzia przy jednoczesnym stałym doprowadzaniu medium czy separacja od drgań bądź napięć pochodzących od pracujących urządzeń i dużo innych charakterystycznych zadań.

producent węży gumowych

Źródło: pixabay.com
Łączy je jedno: są „słabszym ogniwem” armatury, często wyjątkowo zagrożonym uszkodzeniem czy to wywodzącym się od przewodzonego „trudnego” medium (ciśnienie, temperatura, agresywność chemiczna), lub od czynników zewnętrznych (uszkodzenie mechaniczne: załamanie, przecięcie, przetarcie lub inne, jak wysoka temperatura, czynniki chemiczne itp.). W razie niektórych zastosowań najbardziej obciążający dla węża może się okazać tok jego oczyszczania – na przykład sterylizacja a także mycie w przemysłach farmaceutycznym oraz spożywczym. Ażeby sprostać wymaganiom różnorodnych aplikacji sklepy mają w ofercie kilkaset różnorodnych typów węży. włącznikami (polecamy notabene) węży gumowych oferuje blisko sto typów w wielu popularnych wielkościach.

tuleja metalowo gumowa producent

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Jak prawidłowo dopasować wąż? W większości wypadków rozpoczynamy od poszukiwania węża przeznaczonego do konkretnego zastosowania, co przeważnie wiąże się jego określoną trwałością na przewodzoną substancję oraz ogólne cechy przewodów. Następnie badamy zakresy naporu i/albo podciśnienia i temperatury. Mając na pierwszy rzut oka wytypowane odpowiednie węże poszukujemy potrzebnej wielkości, po czym sprawdzamy, czy minimalny promień naginania węża dla owej średnicy jest dostateczny.

Oczywiście musimy pamiętać, iż by wąż mógł wykonywać pracę, musi być utwierdzony na istniejących króćcach instalacji lub zaopatrzony w stosowne złącza. Taką końcówką może być tuleja (zobacz tuleje z brązu) metalowo gumowa producent proponuje ich mnóstwo wariantów.

Comments are closed.