Press "Enter" to skip to content

Budować z architektem czy według projektu katalogowego?

Od wielu lat w środowisku prywatnych inwestorów – zatem po prostu budujących własny budynek – trwa debata: czy korzystniej wydać pieniądze na „własnego” architekta, czy też na jacuzzi, kupując o wiele tańszy gotowy projekt?

I jak zwykle, ilu Polaków, tyle poglądów.

Jeżeli chciałbyś poznać rozważane zagadnienie też z innej perspektywy oraz szukasz analogicznych danych, to więcej znajdziesz tutaj (http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/river-point/).

Rozwiązania niby jedynie dwa: plan na zamówienie lub z katalogu – za to wytłumaczeń, dowodów za jak też przeciw – dziesiątki. Mam rzecz jasna swoją – stawiać z projektantem. Po co architekt, spyta ktoś, kto za projekt odszukany w internecie zapłacił 1500 zł. A po to, by kapitału na kluczową inwestycję życia, którą w mym wypadku jest budynek, nie roztrwonić, pakując go w bezsensowne rozwiązania. Aby wykorzystać w stu procentach potencjał lokalizacji oraz przez kolejne parędziesiąt lat cieszyć się każdą sekundą spędzoną we własnym budynku.

Czemu służy projektowanie wnętrz Kraków? – zapyta ktoś.

Jeśli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego zamierzasz uzyskiwać wiadomości, to zalecamy to źródło. Przeczytasz tam dużo materiałów na analizowany tu wątek.

Po to ażeby nie dreptać z kąta w kąt, natrafiając co krok na przestrzenne cudaczności, nie boleć, iż „tego nie ma, to za ogromne, a tamto za małe, w tym miejscu za jasno, a tam za ciemno”.

Salon, panele podłogowe STYLE Dąb Hartley

Autor: Classen
Źródło: Classen
Jest jednakże jedno „ale”: architekt musi być artystą najwyższych lotów, nadzwyczaj solidnym rzemieślnikiem, który zna do głębi prawidła rządzące przestrzenią, cały czas się dokształca a także żadnego zleceniodawcy nie rozważa rutynowo.

Kimś, kto uważnie przestudiuje atuty i minusy naszej działki, zwyczaje rodziny, a również naszą zdolność kredytową. Oczywiście, za to trzeba zapłacić jednakże warto przeznaczyć troszeczkę czasu na znalezienie specjalisty jaki zaoferuje projekty wnętrz Kraków.

Comments are closed.