Press "Enter" to skip to content

Tektura falista – uniwersalny materiał o niezwykle rozmaitych zastosowaniach

Mdła i sztywna – z pozoru niezbyt atrakcyjny materiał, nieprzystający do powszechnie panującego mniemania o tym, co piękne. Owo „brzydkie kaczątko” papiernictwa prędko zyskało jednakże wielu zwolenników.

skład drewna

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
producent tektury falistej

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Zdano sobie bowiem sprawę, iż posiada ono szereg interesujących właściwości.
Rzeczony „trend” utrzymuje się również dzisiaj, z czego bezsprzecznie cieszy się niejeden producent producent kołnierzy stalowych tektury falistej. Rodzi się pytanie: czemu opisywany towar może poszczycić się tak dużą popularnością? Powodów jest co najmniej kilka. Przystepna cena, trwałość, obszerne zastosowanie, ekologiczność, uniwersalność, odporność na działanie czynników mechanicznych, lekkość – wymieniać można bez przerwy. Spis zalet, jakimi dysponuje tektura (folia termokurczliwa do pakowania) falista okazuje się niesłychanie długi. Docenia je znaczna część zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców. Argumentów potwierdzających przywołaną tezę nie brakuje. Wystarczy wybrać się do najbliższego hipermarketu i zerknąć na półki z towarami. Niemal wszystkie artykuły są umieszczane w opakowaniach z tektury – począwszy od płatków śniadaniowych, a na telewizorach skończywszy. Służą one – co warto zaakcentować – nie tylko jako zabezpieczenie wiktuałów i sprzętów, lecz także powierzchnia reklamowa.

Projektanci opakowań robią co w ich mocy, aby zwrócić uwagę potencjalnych nabywców. Wymyślają coraz bardziej pudełka, które nierzadko stają się dziełem sztuki.

Comments are closed.