Press "Enter" to skip to content

O czym należy pamiętać podczas pracy na większej wysokości, zalety wykorzystywania przy tym podnośników koszowych.

Prace na większej wysokości wiążą się ze sporym dla pracowników je wykonujących. Przepisy BHP definiują takie prace wtedy, kiedy wykonywane są one co najmniej metr nad podłożem.

wydajność

Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet taka niewielka wysokość może być niebezpieczna, a przecież niejednokrotnie może ona być dużo większa.

Masz chęć uzyskać świeże informacje na dany temat? To obejrzyj www (http://www.c-l.pl/zywice/), na pewno dostarczy Ci wiele pozytywnych emocji oraz na długi czas zostanie w Twojej głowie.

Są przecież sytuacje, kiedy trzeba coś zrobić na kominie o kilkudziesięciu metrach wysokości, w takim przypadku należy mieć specjalne alpinistyczne uprawnienia i odpowiedni sprzęt. Jak widać po statystykach, prawie jedna trzecia wypadków podczas pracy wiąże się z upadkami w wysoka, z czego sporo z nich zakończyło się poważniejszym uszkodzeniem ciała. Dlatego też prace na wysokościach Gdańsk wymagają trzymania się ustalonych zasad bezpieczeństwa, oraz profesjonalnego wyposażenia.

magazyny

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Jednym z częściej stosowanych zabezpieczeń podczas pracy na wysokościach są koszowe podnośniki. Ich popularność bierze się z tego, że mają one dość duży zasięg, są łatwe do (porównaj najnowsze promocje na: relokacja maszyn kador) i równocześnie znacząco ograniczają niebezpieczeństwo upadnięcia z wysoka. Typowy podnośnik koszowy Gdynia złożony jest z kosza z barierkami odpowiednie wysokości, jakie mają zabezpieczać przebywającego wewnątrz pracownika przed wypadnięciem. Kosz podnoszony jest przy pomocy wysięgnika na pożądaną wysokość, zasięg niektórych podnośników wynosi nawet więcej niż 20 metrów.

Urządzenia te znalazły zastosowanie w sadownictwie, energetyce i przy pracach budowlanych. Oprócz tego często korzysta z nich straż pożarna, pozwalają bowiem na sprawne dotarcie do zagrożonych w pożarach osób.

Comments are closed.