Press "Enter" to skip to content

Co to jest ciągadło, do czego ono służy oraz w jakim miejscu jest ono wykorzystywane?

Czy wiesz, że jest narzędzie pod nazwą ciągadło? Jest ono używane do jednego z zaledwie dwóch sposobów wyrobu (ciągnienie i walcowanie) wyjątkowo popularnych w budownictwie składników konstrukcyjnych.

chłodnia

Autor: Arnolds Auziņš
Źródło: http://www.flickr.com
Służą one m.in. do wzmacniania betonu i do budowy różnorodnych konstrukcji będących np. szkieletem większej całości.
pręty

Autor: Michael Stern
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomnianym składnikiem okazują się być pręty (sprawdź ofertę prętów-> http://www.aner.com.pl/kategorie/prety), jakie ze względu na swój przekrój, potrafią być rozdzielone na przykładowo okrągłe czy też sześciokątne. Dodatkowo można dodać, że gdy jest mowa o różnych prętach, dużą funkcję odgrywają tego typu parametry jak rodzaj materiału czy klasa wytrzymałości. Wspomniane w niniejszym tekście pręty (adres tej strony) tworzone są przeważnie ze stali.
Bardzo ważny jest jej skład chemiczny i wykorzystane domieszki, ponieważ decyduje to o parametrach technologicznych towaru. To akurat na tej podstawie można by dzielić stal, jeżeli idzie o jej podział na rodzaje. Ten natomiast oznacza się za pomocą cyfr i liter, np. 34GS. Litera „G” mówi, że w zastosowanym do realizacji danego pręta stopie znajduje się mangan, litera „S” mówi, że dany pręt można spawać, z kolei liczba 34 mówi o zawartości węgla.
Kilka słów o coachingu

Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com
Bardzo ważne jest wykorzystanie specjalnej warstwy wierzchniej.

Jeśli jest ona stworzona za pomocą cynku, to oznacza, że wyprodukowane z tego typu stali pręty nie będą poddawać się korozji, zatem będzie można je wykorzystać do budowy różnorodnych składników budowlanych, np. ram. Różnego rodzaju pręty znajdują też użycie przy wzmacnianiu tego typu elementów jak ławy czy też ściany fundamentowe.

Comments are closed.