Press "Enter" to skip to content

Podpowiadamy, które lampy kupić do mieszkania. Zobacz!

Niewiele osób ma świadomość, jak istotną funkcję w mieszkaniu wypełnia oświetlenie. Za jego pomocą można lokalowi przyznać odpowiedni profil. Liczy się nie tylko barwa promieni, jego nasycenie i zakres padania.

plafon kryształki

Źródło: http://www.sxc.hu
Ważne jest także, skądże ono pada.
W tej chwili szeroką sławą cieszą się oprawy LED, rozmieszczane w podwieszanym suficie czy też na wysięgnikach. Nie oznacza to jednak, że w wyższym stopniu tradycyjne lampy pokojowe wiszące straciły na aktualności. Na odwrót – w nich też można zainstalować diody LED, a w wielu wypadkach są dużo bardziej ciekawe estetycznie. Na przykład lampy z abażurami, chociaż niektórym kojarzą się z chatą babci, są w dalszym ciągu często kupowane, szczególnie do rustykalnie realizowanych gabinetów czy pokojów dziennych. Jeżeli urządzamy wnętrze w stylu współczesnym, świetnie sprawdzą się lampy z prostymi kloszami z mlecznego szkła.
Innym ciekawym pomysłem, wyjątkowo do nowoczesnego pokoju, są lampy w kształcie plafonu.

Frapuje Cię kwestia poruszana w tym wpisie? Zobacz oprócz tego też inne podobne treści – zwyczajnie wejdź tutaj hurtownia papiernicza GoldKram.

Wiszą one wysoko przy suficie i prezentują się nierzadko jak jego kawałek. Coraz częściej są dekorowane gustownie różnorodnymi detalami. Na przykład otaczające plafon (zobacz lampydodomu.pl) kryształki oprócz tego, że fajnie wyglądają, pozwalają też cokolwiek zdekoncentrować światło i wyprojektować na pułap tudzież ściany bezpretensjonalne wzorki, wynikające z przenikania promieni przez ich kompozycję. Pożądane byłoby ujrzeć taki efekt na żywo.

Wyłącznym minusem potrafi być zachowanie czystości, bo jak każda lampa, także takie ozdoby przy plafonie gromadzą nieco kurzu. Nie należy się tym jednak dręczyć za bardzo. Rezultat, który uzyskamy, jest nie do przecenienia.

Comments are closed.