Press "Enter" to skip to content

Czym są regały wjezdne?

Do czego potrzebne są regały wjezdne? Jest to rodzaj konstrukcji do specyficznego rodzaju przechowywania. W sytuacji, gdy przedmioty wymagają specjalnego składowania, przede wszystkim w dużych magazynach, stosuje się akurat ten typ składowania. Taka forma ma też ogromny wpływ na użytkowanie powierzchni magazynu. Używając tego rodzaju technik mamy możliwość wykorzystanie przestrzeni magazynowej nawet do dziewięćdziesięciu procent. Wśród tego typu konstrukcji wyróżnia się na przykład regały ruchome.

Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com

Na takich regałach można przechowywać nawet wyjątkowo ciężkie przedmioty.

Znajdziesz w tym miejscu faktycznie szczegółowe opracowanie (https://www.arapneumatik.pl/k-19-zawory-aksjalne) takiego tematu, więc warto je starannie przeczytać. Dowiesz się wtedy dużo interesujących informacji.

Regały takie są również dostosowane do danego pomieszczenia oraz do swojego przeznaczenia. Skonstruowane są one z ruchomych partii, co umożliwia jakiekolwiek praktycznie poruszanie szkieletem, aby stworzyć jak najlepszy dostęp do towarów umieszczonych na danych regałach oraz żeby wykorzystać jak największą powierzchnię magazynu na wysokość, a tym samym ograniczyć do minimum powierzchnię, na której dane konstrukcje zostaną umieszczone .

Regały jezdne mogą także pomóc w sytuacji, kiedy mamy zamiar przechowywać większą ilość towarów, które są delikatne, a zarazem są ciężkie. Tego typu przedmiotów nie należy kłaść jeden na drugim, wówczas warto zainwestować w tego rodzaju konstrukcję, żeby nie tylko nie zniszczyć przechowywanego towaru, ale także ograniczyć miejsce jego składowania.

Regały magazynowe możemy także wykorzystywać do składowania towaru w różnego typu chłodniach. Odpowiedni materiał, z którego zostały skonstruowane sprawia, że szkielet ma dużą odporność na silne zmiany temperatur (zobacz asortyment firmy olejnik sp. z o.o.).

magazyn

Źródło: http://sxc.hu/

Podstawowym rodzajem regałów wjezdnych są regały – zajrzyj na nasz portal- regały wjezdne – paletowe. Służą one do przechowywania w dużych magazynach ciężkich przedmiotów, które położone są na paletach. Specjalna budowa i konstrukcja takiego systemu przystosowana jest do tego, aby składować na niej większą ilość palet, na których układany jest dany towar.

Bardzo dużym plusem jest przy wykorzystaniu regałów wjezdnych ich sposób łączenia ze sobą. Wózek widłowy ma możliwość tworzyć z tego typu regałów tunele, w których bezproblemowo sobie jeździ, jednak tunele te nie są szersze od szerokości wózka widłowego. Dzięki temu oszczędzamy bardzo dużo przestrzeni. Istnieje zawsze możliwość zabudowania tego typu tunelu następnym rzędem regałów.

Comments are closed.