Press "Enter" to skip to content

Stal, ma wielki wymiar dla rozwoju gospodarki i jest niezastąpiona w wielu branżach.

W naszym kraju, na kontynencie europejskim i na pozostałych kontynentach, bardzo popularne jest stosowanie stali odpornej na ścieranie. Specjalna przeróbka stali trudnościeralnej umożliwia wytworzenie wysokiej klasy zahartowanych materiałów, które są niezwykle wytrzymałe na poddawanie ścieraniu i wysokie temperatury a także, długi czas eksploatowania.

Wzięcie blachy trudnościeralne jest dość wysokie i nadal obserwuje się tendencje rosnące. Są one potrzebne w wielu dziedzinach. W szczególności w sektorze: budowlanym, morskim, rolniczym, przemyśle wydobywczym, budownictwie drogowym czy mostowym.

stal

Autor: Karl-Ludwig Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com

Naciski gospodarcze i potrzeby w zakresie zrównoważonych środowiskowo projektów, stawiane przez sektory budownictwa, rolnictwa, drogowe, mostowe i gospodarki odpadami to podstawowe bodźce do szukania odpowiednich rozwiązań. Przedsiębiorstwa zgłaszają popyt na wytrzymałą stal, która po zastosowaniu pozwoli na całkowite ograniczenie eksploatacji sprzętu, minimalizując czas przestoju w warsztacie i podnosząc efektywność prowadzonych prac. Dzięki zbieżnym cechom najtwardsze blachy zachowują się dokładnie tak samo przez cały czas eksploatacji. Obsługa konserwacyjna staje się zatem przewidywalna, a plan remontów można prowadzić w sposób sensowny. Gatunki odporne na ścieranie scalają w sobie wysoką trwałość, wytrzymałość na obciążenia mechaniczne.

Dzięki temu odnajdują wykorzystanie w rozmaitych maszynach, takich jak choćby: łyżki do koparek i ładowarek oraz obszarach – od prac leśnych rozpoczynając poprzez przemysł (https://arapneumatik.pl/k-21-przekladnie-slimakowe-zaworowe-rotork) górniczy, na robotach ziemnych i kładzeniu asfaltu kończąc. Maszyny rolnicze narażone są na stałe zużycie co oznacza, że do ich wytworzenia konieczne są wytrzymałe na ścieranie produkty o odpowiedniej jakości.

konstrukcja ze stali

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenia do prac drogowych, projektowane są do pracy w zmiennych warunkach ziemnych. Im bardziej złożone podłoże, tym twardsza stal konieczna jest do wykonania brzegów łopaty. Wykorzystanie odpornych gatunków metali nadaje urządzeniom końcowym wysoką wytrzymałość na ścieranie – stal (kliknij aby zobaczyć więcej) obróbka. To z kolei znacząco przedłuża ich czas stosowania, co oznacza niższe koszty konserwacji urządzeń i lepszą skuteczność.

Comments are closed.