Press "Enter" to skip to content

Olej do prowadnic powinien być najwyższej kategorii, jaki musimy kupić?

Dużo maszyn potrzebuje odpowiedniego oleju. Dużo mechanicznych sprzętów, z których wykorzystujemy codziennie, do właściwego działania potrzebuje oleju, dzięki któremu każda część będzie odpowiednio naoliwiona, zatem będzie się dobrze przesuwała.

części

Autor: Dylanlspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej najczęściej taki olej powinien mieć właściwy skład i gęstość, tak aby odpowiadał do konkretnych części, bo w innym razie, może się okazać, że będzie dochodziło do różnorakiego typu tarć, albo zalań mechanizmu, a ani jedno, ani drugie nie jest pożądane, gdyż w ten sposób możemy zniszczyć maszynę.

Powinniśmy poszukać najlepszy olej do prowadnic

Najczęściej wszystkie dane na temat tego, jaki olej (więcej na ten temat tutaj) jest potrzebny do konkretnej maszyny, możemy odnaleźć w odpowiedniej książce serwisowej, która jest do niej dodana. Jeśli mimo wszystko nie mamy takiej książeczki, albo nie posiadamy pewności, że to co jest w niej napisane jest dobre, to trzeba spytać mechanika, jaki olej do prowadnic będzie właściwy i w jakim miejscu go musimy zakupić. On nam wszystko opowie, szczególnie że i tak musi robić systematyczne przeglądy naszych maszyn. Im dokładniej będziemy troszczyć się o ich odpowiednie funkcjonowanie, tym mniej będziemy musieli się przejmować różnego typu awariami, które mogą spowolnić naszą pracę oraz generować wielkie starty.

Należy systematycznie doglądać poziom oleju

Przenigdy nie powiemy, czy nie przyjdzie do jakiegoś wycieku, dlatego powinniśmy posiadać zapas danego oleju, tak aby w każdej porze dolać jego brak. Co więcej, trzeba też regularnie przeglądać jego poziom, tak żeby wychwycić awarię oraz jego wyciek, a też dolać to, co ubyło, ponieważ tylko wtenczas będziemy posiadali świadomość, że go nie zabraknie i nie dojdzie do zatarcia się maszyny, co może skutkować kosztownymi naprawami.

Comments are closed.