Press "Enter" to skip to content

Dlaczego należyczerpać z technologii led? Jakie są zalety tego typu oświetlenia?

Oświetlenie LED za pomocą swoim wileu atutom cieszy się całkowicie znaczniejszą popularnością. Led to oszczędzające energię źródła światła, co może powodować, że nasze opłaty za prąd mogą stać się niższe. Jakie posiadamy pozostałe zalety?

oświetlenie LED

Autor: BRW
Źródło: BRW
Najważniejszą zaletą oświetlenia LED jest oszczędzanie energii i ekologiczność. Diody Led inaczej niż żarówki tradycyjne i kompaktowe nie posiadają rtęci, co więcej dzięki nim możemy znacznie zmniejszyć rachunki za zużycie prądu. Diody Led nie wymagają zbyt wielkiej ilości energii podczas włączenia. Nie występuje tu tak nazywane “uderzenie prądu”. Tego typu zjawisko może wystąpić przykładowo w momencie żarówek kompaktowych, zaś dość częste uruchamianie i gaszenie żarówek led nie ma wpływu na ich żywotność.

Światło led nie gaśnie nagle, zwyczajnie powoli traci własna jasność. Jak zobaczymy ich przygaszenie, będziemy mieli jeszcze mnnóstwo czasu na zmienienie oświetlenia.

Czy masz ochotę na nowe podobnie interesujące posty? Jeśli tak, to chcemy Cię poinstruować – naciśnij i sprawdź (http://www.szklarz.net/galeria/podlogi-szklane/) tu dużo więcej.

Ich przeciętna długość funkcjonowania waha się od 30 do 100 tysięcy godzin. Równocześnie, diody Led charakteryzują się znaczną sprawnością przetwarzania energii elektrycznej na światło. Inną zaletą oświetlenia led jest bardzo znaczny wybór kolorów światła. Nie istnieje potrzeba używania kolejnych filtrów, żeby uzyskać daną barwę. Kolor świecenia jest zależna od materiału, z którego zbudowany jest półprzewodnik. Ponieważ światło transmitowane przez diodę led ma bardzo wąski zakres promieniowania, to jego barwa jest mocno nasycona.

oświetlenie

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Nie za duże rozmiary i trwałość na uszkodzenia to wielkie atuty diod led. Zwarta budowa (zobacz również makiety budowlane) i brak części luźnych zmniejszają ryzyko zniszczenia mechanicznego, a jednocześnie nie ograniczają użycia w rozmaitych miejscach. co więcej diody są wytrzymałe na wilgotność i niską temperaturę. Niezwykle istotną sprawą w zakresie wyboru światła jest bezpieczeństwo. Żarówki led nie będą rozgrzewać się nawet po niesamowicie długim czasie naświetlania. Nie istnieje więc zagrożenie, że wywołamy pożar, to jest na pewno bardzo przydatne, kiedy wybieramy przykładowo świąteczne lampki.Jak możemy zauważyć, oświetlenie led to mnóstwo atutów, trzeba więc korzystać z takiego rozwiązania.

Comments are closed.