Press "Enter" to skip to content

Oświetlenie salonu – zaznajom się z kilkoma radami, jakie pomogą ci w wyborze

Salon to miejsce, które musi wyglądać gustownie. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjedzie do nas rodzina z nagłą wizytą albo przyjaciółka, która chciałaby się wyżalić, bowiem znowu zdenerwowała się w pracy. Dlatego trzeba precyzyjnie przemyśleć każdy szczegół jego aranżacji, abyśmy mogli podejmować gości o każdej godzinie – również późniejszym wieczorem, a wtedy szczególnie znaczące jest dobre oświetlenie. Co mieć na uwadze podczas jego wyboru?

klasyczny żyrandol

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim zaczniemy kupować lampy, rozpatrzmy się po wnętrzu. Jak je zaaranżowaliśmy? To pytanie, na które musimy odpowiedzieć nim pojedziemy na zakupy. Do minimalistycznych powierzchni będzie pasować oświetlenie nowoczesne, jakie jest także znakomitym dodatkiem. Decyduj się na atrakcyjne formy, dzięki temu nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych dekoracji. Do bardziej tradycyjnych wnętrz lepsze będą lampy klasyczne. W salonie nie starczy tylko oświetlenie górne. Trzeba jeszcze pomyśleć, w jakich miejscach powiesimy kinkiety albo umieścimy lampę stojącą, którą wyjątkowo docenimy czytając wieczorem książkę.

Kinkiety powinny mieć taki sam styl, co żyrandol, by konkretne dodatki stanowiły spójną całość. Jeśli salon jest większy, można też pomyśleć nad paroma punktami oświetleniowymi na suficie, nie zaś tylko nad jedną lampą, jaka rzecz jasna nie zagwarantuje dostatecznego światła. Dodatkową lampę warto jest również zainstalować, jeśli salon złączyliśmy z jadalnią. Mocne światło nad stołem jest koniecznością, chyba że chcemy zjadać posiłki w półmroku – ale np. jedzenie ryby w ciemnościach może nie skończyć się dla nas za dobrze. Kupno lamp to nie koniec, trzeba do tego zainwestować w należyte żarówki, które różnią się od siebie mocą. Większa moc daje jaśniejsze światło.

Zakupując oświetlenie miejmy jeszcze na uwadze materiał, z jakiego wykonane są lampy. Które z materiałów są szczególnie wytrzymałe? To na pewno lampy szklane oraz metalowe. Najtańsze, ale jednocześnie najmniej trwałe są lampy papierowe. Można je kupić, ale liczmy się z przymusem ich wymiany nawet za parę miesięcy. Odrobinę lepsze są oprawy plastikowe, jednakże nie zawsze wyglądają gustownie.

Czy po przestudiowaniu publikowanego artykułu masz ochotę dowiedzieć się jeszcze więcej na omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź link (https://gotowewnetrza.pl/kategoria-produktu/producenci/dutchbone/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu świeże dane.

br>
Ta solidna oferta (http://www.filtrynakran.pl/butelki-TERMICZNE-ZE-STALI-NIERDZEWNEJ), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej problematyki, ma zbliżone informacje na to intrygujące zagadnienie – zobacz tutaj.

Gdy skończysz aranżować salon, przemyśl wygląd przestrzeni naokoło domu i zakup lampki ogrodowe, które ładnie rozświetlą taras i trawnik.

Comments are closed.