Press "Enter" to skip to content

Jakiego typu wybrać najdoskonalsze oświetlenie do sklepu? Jakiego typu walory musi realizować?

Dobrze funkcjonujący sklep może potrzebować najdogodniejszego oświetlenia. Niestety już drobne niedociągnięcia mają szansę wpłynąć na poważne problemy, jak niepewna sprzedaż. Oświetlenie dla sklepów jest niezwykle ważne, ale wiele osób o tym nie pamięta. O czym więc trzeba pamiętać, czego unikać i nie oświetlać?

sklep

Autor: Prayitno/ more than 1.5 millions views: thank you!
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem zdarza, że projekt światła nie uwzględnia ekspozycji towaru. Nie ma problemu podczas realizacji i tuż po niej, jak wszystko ma szansę wydawać się być zrobione jak powinno. Gorzej jest później, gdy tak naprawdę zmienia się sposób ekspozycji, przykładowo, stoły z towarem są w odmiennym położeniu. Może się więc zdarzyć, że obecne miejsce nie ma odpowiedniej ilości światła – oświetlenie do sklepu. To dość poważnie wpływa na możliwość zaprezentowania artykułów, a to dlatego, że klienci mają szansę nie dostrzec jakiegoś towaru,lub ocenić go jako rzecz drugiej kategorii.

To nie wyłączny problem, ponieważ może się tak stać, że wystąpi nieprawidłowe odzwierciedlanie barw źródeł led. Takie zjawisko powoduje, że klient nie jest w stanie dostrzec różnic między odcieniami, co w konsekwencji znaczy, że nie może wybrać odpowiedniego z oczekiwaniami. Efektem jest gorsza ekspozycja artykułów, a także dyskomfort w przeglądaniu oferty sklepu i ograniczenie czasu, który klient spędza w

sklep

Autor: Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

konkretnym sklepie. Nieprawidłowe odzwierciedlanie kolorów może spowodować, że klient wyjdzie ze sklepu. Problem ten szczególnie może przeskocz do tej strony http://czystal.wroclaw.pl/ się tyczyć się do sklepów z kosmetykami czy odzieżą, a w końcu to miejsca, w których kolor ma ogromne znaczenie.

Może tak być się też, że witryna jest niedostatecznie oświetlona. Priorytetowe wrażenie jest od razu negatywne, gdyżpokazywane towary wydają się niezbyt atrakcyjne, zaś klient odchodzi, że poszukać lepszej ekspozycji. Pamiętać należy, że światło witryny powinno być jaśniejsze niż wnętrze sklepu. Jednocześnie,musimy stosować oprawy które zaakcentują, jakie nie będą oślepiały osób wychodzących na zewnątrz, obok witryny. By to zrobić możemy stosować oprawy typu rack light o niewielkim kącie oświetlania.

Comments are closed.