Press "Enter" to skip to content

Piękny pokój dzienny

O aranżowaniu mieszkań możemy mówić dużo i długo. Zasad jest mnóstwo, poniżej zostaną przedstawione najważniejsze z nich. Każdy może wybrać coś dla siebie i aranżować tak jak lubi. Tematyka urządzania mieszkań jest stara jak świat. Obywatele każdej ery zastanawiali się jak mieszkać, których surowców i rozwiązań użyć aby mieszkanko było bezpieczne, konsekwentne oraz piękne.

blaty szklane

Autor: Twoja Galeria
Źródło: http://twoja-galeria.eu/

Jesteśmy coraz to bardziej wymagający, znamy własne potrzeby jak też oczekiwania. Z drugiej strony rynek proponuje nam tak wiele rozmaitych możliwych rozwiązań, iż trudno nam się odszukać. Na co zwracać uwagę, żeby nasz dom nie jedynie nadawał się do zamieszkania, ale stał się naszym azylem, miejscem, do jakiego za każdym razem chcemy powracać. Na początek pomyślimy, jaki musi być pokój dzienny. Za każdym razem jest to centralny punkt w domu, choć niektórzy twierdzą, że to właśnie kuchnia jest jego centrum. Jeśli o salonie powiadamy, iż jest środkowym punktem w domu, to wiadomo, iż skupia się tam życie rodziny (szklane blaty). Dlatego na początek nadzwyczaj ważne będzie zdefiniowanie potrzeb lokatorów, zdefiniowanie funkcji, jakie będzie spełniać w ich życiu.

Zazwyczaj pokój dzienny łączy w sobie funkcje pokoju wypoczynkowego, pokoju z kominkiem, jadalni a także pokoju telewizyjnego. Na pewno wszyscy się zgodzą, iż powinno być to miejsce o charakterze reprezentacyjnym.

Interesuje Cię przedstawiany tekst? Jeśli tak, to zachęcamy do kliknięcia tu. To ciekawe omówienie (http://www.styro-papa.pl/cennik), które też na pewno Cię zaabsorbuje!

W jaki sposób połączyć lub jak wyodrębnić poszczególne funkcje w pokoju? Podział pomieszczenia na poszczególne funkcje nie może następować na skutek podziału dodatkowymi ściankami. Tutaj pojedyncze części pokoju będą wynikać z umownych podziałów kreując nadal jedną, wielką przestrzeń. Dzielić pojedyncze miejsca w pokoju możemy za pomocą właściwego oświetlenia , odcienia ściany, powierzchni podłogi, sufitu czy usytuowaniu mebli.

Na przykład w kąciku telewizyjnym albo punkcie do czytania umieścimy delikatne światło – podświetlone nisze czy praktyczną, stojącą lampę, która pozwoli nam czytać ukochane lektury. W punkcie w którym będzie stał stół, przyda się oświetlenie górne, zaś tam gdzie będą stały kanapy i fotele, zlokalizowane może być tak oświetlenie górne jak i ścienne. Jeżeli urządzamy pokój dzienny w stylu nowoczesnym przydadzą się elementy chromowane bądź szklane blaty (zobacz więcej obrazów do salonu). Na koniec nie zapominajmy o elementach ozdobnych tj. obrazy do salonu.

Comments are closed.