Press "Enter" to skip to content

Fiskalna odprawa poza terenem kraju – jakie przynosi z sobą korzyści i ile możemy na niej zyskać?

Importowanie towarów stanowi idealne źródło dochodu dla osób, które wiedzaą, jak dobrze obracać pieniędzmi. Niestety dość często proceder ten jest utrudniany przez przeróżne podatki i opłaty celne, które zatrzymują kapitał w jednym miejscu, uniemożliwiając obracanie nim.

pomiar temperatury

Źródło: pixabay.com
Istnieją jednakze metody, aby temu zaradzić – jakie?
Jeśli szukasz miasta, które cechuje sprawnie działająca agencja celna Gdynia, Gdańsk ani inne polskie miasta portowe zdecydowanie nie zaliczają się do nich. Cały proceder trwa tu o wiele dłużej niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej, zmuszając importerów do długiego czekania, które może doprowadzić do strat. Właśnie dlatego wielu inwestorów decyduje się na użycie kuszącej furtki, jaką przewidziało dla nich europejskie prawo – jest to odprawa fiskalna na prawach europejskich. Przywilej ten obowiązuje jednakże tylko firmy działające na obszarze Unii Europejskiej. Prześwietlając w różnych krajach europejskich instytucję, jaką stanowi agencja celna Gdynia nie może się bowiem równać ze swoimi odpowiednikami w Belgii czy Niemczech.
budowa tarasu

Autor: LIBET
Źródło: LIBET
podnośnik koszowy

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej opcji możemy sprawić, że odprawa celna eksportowa wyniesie nas znacznie mniej – uregulujemy wyłącznie cło. Spłatę należnego podatku VAT możemy natomiast nieco odwlec czasowo lub nawet zupełnie ominąć, co jest niezwykle korzystne i pozwala inaczej spożytkować zaoszczędzone poprzez to pieniądze.

Nie masz zamiaru skończyć interesującego zagadnienia na tym wpisie? W takim razie zachęcamy do następnych – kliknij w źródło regeneracja elektrowrzecion i przenieś się na zbliżoną stronę.

Odprawa fiskalna w Belgii czy Niemczech pozwoli nam również zminimalizować okres postoju produktów w urzędzie celnym i przyspieszyć ich odprawę, co w znaczący sposób zmniejszy koszty ich składowania. Proce ten ma tyle korzyści dla inwestorów, że coraz więcej z nich używa go podczas pracy, a sama odprawa celna eksportowa zyskuje coraz większą popularność wśród polskich inwestorów.

W przypadku używania tej możliwości musimy jednakże doliczyć koszty przewozu produktów z portu niemieckiego do kraju – najczęściej przy zastosowaniu składów ciężarowych.

Z pewnością przyda Ci się łącze do strony (https://www.ticol.pl/opakowania-styropianowe/), jeżeli interesują Cię zawarte w naszym tekście informacje. Na następnej witrynie znajdziesz ich dużo więcej.

Uwzględniając jednak wszystkie składowe wydatki końcowy koszt importu i tak jest o wiele niższy niż w wypadku bezpośredniego importowania do kraju.

Comments are closed.