Press "Enter" to skip to content

Cynkowanie jako proces jaki ma za zadanie pokrycie nawierzchni obiektów

Cynkowanie to przebieg który ma za zadanie pokrycie przestrzeni przedmiotów stalowych delikatną warstewką cynku w celu zabezpieczenia przed korozją powodowaną działaniem powietrza i wody.

kamienie

Autor: Akuppa John Wigham
Źródło: http://www.flickr.com

Jest wykorzystywane często w wielu branżach gospodarki.
Cynkownia proponuje rozmaite rodzaje cynkowania.

Gdy uznasz, że umieszczone w tym artykule informacje są ciekawe, sprawdź jeszcze szczegóły w treści. Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

W typowych warunkach stal cynkowana jest wiele razy odporniejsza niż niezabezpieczana. Różność między cynkowaniem ogniowym, a cynkowaniem galwanicznym jest spora. Różnią się własnościami wypływającymi z przebiegu pojedynczych procedur technologicznych – ocynk ogniowy.

technologie

Autor: Western Area Power
Źródło: http://www.flickr.com
IT
obiekty cynkowane galwanicznie cechują się gładką, jednolitą, ale przy tym bardzo cieniutką osłonką cynkową. Powłoka położona w sposób galwaniczny pozbawiona jest nadlewów i zgrubień dzięki czemu produkty ocynkowane galwanicznie wyglądają bardzo ładnie. Ocynk ogniowy powstaje przez zanurzenie przygotowanego do owego procesu wyrobu w rozgrzany do temperatury ciekłej cynk. Wynikiem tej kąpieli jest zrobienie grubej powłoki cynku tak jak z zewnątrz jak i do wewnątrz wyrobu. Wyrób ocynkowany ogniowo posiada bardzo dobre ubezpieczenie antykorozyjne. Grubość warstw nie jest stała i jest zależna od parametrów postępowania cynkowania ogniowego, a więc przede wszystkim od temperatury kąpieli i okresu zanurzenia.

Pomimo że wartość ocynkowania ogniowego jest trochę większa, to profesjonaliści rekomendują właśnie ten wariant cynkowania ze względu na dużo większą odporność mechaniczną i wytrzymałość na korozję, bo przecież towar (zobacz sprawdzenie znaku towarowego) musi służyć nam na długie lata bez ponadplanowych nakładów finansowych.

Comments are closed.