Press "Enter" to skip to content

Zadbaj o kondycję swoich winyli, ponieważ dzisiaj można nabyć wygodne okładki do ich przechowywania

Płyty winylowe powracają do łask, nabywa je coraz więcej ludzi, głównie kolekcjonerów, którzy gromadzą nagrania. Takie płyty wymagają odpowiedniego traktowania, żeby się nie zniszczyły.

zarost

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com
Pomyślnie obecnie w sklepach można dostać pomocne akcesoria, dzięki czemu można otoczyć płyty odpowiednią ochroną.
Dla doskonałej ochrony
By chronić kolekcję nagrań przed wpływem czynników zewnętrznych trzeba zakupić okładki na płyty (skorzystaj z oferty na polipropylen spieniony-> https://www.rokad.pl/pl/c/PCW-Spienione/21) winylowe. Rzeczone okładki pomogą zabezpieczyć płyty przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem kurzu, światła i wilgoci. Dziś tego rodzaju koperty można nabyć w nieomal każdym sklepiku oferującym płyty analogowe. W punktach tego typu można kupić sporo przydatnych akcesoriów, jak przykładowo futerały do przenoszenia płyt lub specjalne środki czyszczące do winyli oraz sprzętu. Każdy dopasuje odpowiedni asortyment dla siebie.
Jakie koperty wybrać?
Z pewnością dużo osób zastanawia się, które okładki wewnętrzne na winyle nabyć.

Czy ten wpis pochłonął Cię bez reszty? Jeśli tak, to przeczytaj także inny pełen opis (https://www.linde-mh.pl/pl/Produkty/Wozki-wysokiego-skladowania-%28reach-trucks%29/), który posiada podobne fascynujące informacje.

To doprawdy istotna decyzja, gdyż od niej zależne jest to, czy płyty pozostaną w dobrej kondycji. By ochronić winyle przed wpływem zabrudzeń, najlepiej zdecydować o kupnie okładek lub kopert antystatycznych, bo nie absorbują one kurzu. Takie okładki można dopasować do wielkości płyt.

W sklepach muzycznych można również zakupić okładki na inne nagrania, jak przykładowo płyty cd lub dvd. Nabywają takie okładki w zestawach, można trochę zaoszczędzić. To dogodna alternatywa dla osób, które posiadają znaczniejszą kolekcję płyt.

Comments are closed.