Press "Enter" to skip to content

Ocenianie maszyn, w porównaniu do badania ultradźwiękowe – więc, używanie sprzęciku, versus brak sprzęciku

Jaka osoba i jak ocenia maszyny – jaka bywa tego jakość? w jaki sposób prowadzone są badania ultradźwiękowe? Tego wszystkiego dowiecie się w tym felietonu!

Półka meblowa Solum zapewnia oświetlenie zarówno przestrzeni pod szafką meblową, jak i wnętrza samej szafki

Autor: BRW
Źródło: BRW
Ocena maszyn – tym zagadnieniem interesuje się między innymi Urząd Dozoru Technicznego, który ma wymagania tak zwane „minimum” wymagań BHP. Bywa to skierowane dla przedsiębiorstw, w których kierownik umożliwia robotnikowi korzystanie znajdujących się na terenie zakładu sprzętów. Bywa ta rzecz wręcz wymagane, by PRacownikowi nic w czasie pracy się nie wydarzyło oraz aby ułatwić mu robotę, oraz co najważniejsze – w ogóle dopuścić maszyny do działania, gdyż bez dobrze dobranego papieru, nie maja możliwości być udostępniane do użytku. W jaki sposób się to ima do jakości? Jak zostało wspominane, wymagane bywa „minimum” BHP by przedsiębiorstwo nie stała w miejscu – nie jest trudno wyobrazić sobie jakość takich usług.

Nie wiesz, czy proponowany artykuł jest tym, czego szukasz? Odpowiedź brzmi: tak – ponieważ te praktyczne informacje (http://rfid.zone/rodzaje-chipow-rfid-ze-wzgledu-na-czestotliwosc/) posiadają przydatne dane. Wejdź tutaj oraz przekonaj się sam.

/J]

W tej chwili pod lupę weźmiemy badania ultradźwiękowe. Tego typu badania (nasze linki) zaliczane bywają do „nieniszczących”, stosowane są do odkrywania: wadliwych części wewnętrznych przedmiotu, pomiarów grubości itp. Polega na wprowadzeniu fal ultradźwiękowych (bez zastosowania niebezpiecznych sprzętów) do danej rzeczy i odkryciu wady – jej położenia oraz wymiarach. Aby metoda zadziałała, materiał w którym poszukuje się usterki musi być z metali lub niemetali, w szczególności: materiały kompozytowe, drewno, tworzywa ceramiczne, porcelana, szkiełko, tworzywa sztuczne, beton, a także guma.

W jaki sposób wypada to pod stanowiskiem jakości? A więc badania ultradźwiękowe bywają pomocne, jednakże posiadają dużo ograniczników. Metoda ta bywa jednak bezpieczna i łatwa w użytkowaniu.

Comments are closed.