Press "Enter" to skip to content

Nowe budownictwo za Wisłą – dla kogo?

Wynajęcie mieszkania w stolicy to sprawa realnie obciążającą zdolności kredytowe mieszkańca zwłaszcza spoza stolicy. O ile koszty za powierzchnię metra kwadratowego w śródmieściu i pobliskich okolicach serca stolicy kształtują się dla przyjezdnych co najmniej astronomicznie, w dzielnicach bardziej oddalonych koszty także są wysokie. Z ceną mieszkania w parze zawsze idą standardy mieszkaniowe, które, nie ukrywajmy – często nie odpowiadają cenom za czynsz.

nowe mieszkania

Autor: Matt Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy na ten przykład pospacerować, a najlepiej przejechać po warszawskiej Pradze, by przekonać się w jak słabym stanie funkcjonują wybrane mieszkania. Grochów chociażby oferuje szukającym lokum w Warszawie stawki na poziomie 6-7 tysięcy złotych w kamienicach. Głównymi kryteriami wyznaczania stawek są rzecz jasna rodzaje budynków (blok (www.hyzynski.pl/oferta/stopnie-blokowe/), kamienica, domek wolnostojący) i rozmieszczenie pokojów. Im więcej pomieszczeń tym wartość czynszu wzrasta.

Pozostając za Wisłą, sporo ofert mieszkaniowych proponuje też południowa część Pragi. Nowe budownictwo, wyceniane na żądania firm deweloperskich, może okazać się strzałem w dziesiątkę, jak i kompletnym niewypałem – dalekie dojazdy do centrum, o zachodnich dzielnicach Warszawy nie wspominając, mroczna (nie)sława dzielnicy, szczególnie bliskość tej Pragi gdzie w nocy bywa ciemniej i mroczniej niż w niejednym filmie… Jeśli chodzi o ceny jakie wyróżniają lokalne nowe mieszkania Praga Południe mogą spokojnie przekroczyć milion złotych za kupno lokum. Taki jest koszt jednopoziomowego mieszkania piętrowego w jednej z kamienic na południu Pragi. Sprawdź na stronie: propozycja nowych mieszkań na Pradze Południe

Pewnik jest jeden – najmowanie z kupieniem mieszkania włącznie, biorąc pod uwagę nowe budownictwo do rentownych nie należą. Biorąc pod uwagę konkretne dojazdy, pracę na drugim końcu stolicy, lepiej też przemyśleć takie rozwiązanie pod kątem przyszłości.
Na poziom cen wpływ mają nie tylko standardy wewnątrz mieszkania, ale także dzielnicy.

Poziom zadbania, pobliskie tereny zielone, miejsca parkingowe czy sklepy i restauracje – we wszystkich tych miejscach przebywamy krócej lub dłużej. Ogólne wrażenie pozostaje jednak pełne sprzeczności – dzisiejsza nowa zabudowa na Pradze jeszcze bardziej pogłębia kontrast, widoczny dosłownie między kilkoma pobliskimi ulicami.

Comments are closed.