Press "Enter" to skip to content

Wyprawka dla niemowlaczka. Kiedy rozpocząć?

Czas ciąży to okres, w którym można pomału kompletować wyprawkę dla dziecka. Nie ma co z tym ociągać się i odkładać wszystkiego na ostatni moment. Pamiętajmy, że brzuszek z miesiąca na miesiąc robi się coraz większy, a co się z tym wiąże, nasz organizm jest coraz bardziej obciążony.

Nocnik

Autor: Keith Rowley
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno prościej będzie nam biegać po sklepach, gdy brzuszek jest jeszcze mały, czujemy się dobrze, nie męczymy się nazbyt prędko, nie boli kręgosłup. Poza tym koszty, związane z pojawieniem się niemowlaka na świecie, nie należą do najmniejszych zatem warto rozłożyć je w czasie. Co prawda nie musimy kupować wszystkiego zaraz, bo po co nam np. huśtawka lub nocnik dla dziecka , ale mimo to podstawowych wydatków i tak jest wiele, natomiast wybór jest olbrzymi, zatem warto przygotować się do tego wcześniej.

Nie daj się ponieść zakupowemu szaleństwu. Zasada nr jeden brzmi: Kieruj się rozsądkiem oraz uzbrój się w silną wolę przed wkroczeniem do sklepu! Ekspozycje z akcesoriami i ubrankami dla bobasów są tak piękne, że naprawdę trudno im się oprzeć i przejść blisko nich obojętnie. Dobierając garderobę dla niemowlaka, kieruj się przede wszystkim komfortem. Nie kupuj ubranek ze względu na ich interesujący wygląd, ponieważ nie wszystko złoto, co się świeci.

Ubranka muszą być wykonane z naturalnych, miękkich tkanin dobrej jakości, wykańczanych delikatnym szwem. Możesz od razu odrzucić ubranka z guziczkami przy szyi.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię pytania związane z tą tematyką, to kliknij tu i zobacz – z pewnością Cię to zaciekawi!

Odpadają również te z zatrzaskami na plecach, ponieważ są niewygodne. Wybieraj te, które mają zatrzaski w kroku, ponieważ znacznie upraszczają jak też przyspieszają one przewijanie bez potrzeby całkowitego rozbierania oseska. Do najwygodniejszych, tak dla dzidziusia, jak i dla mamy, należą pajacyki rozpinane z przodu na całej długości.

Wyprawka dla bobasa uzależniona jest też od pory roku, w której przychodzi on na świat, ponieważ maluszek urodzony latem nie będzie potrzebował grubych koców, kombinezonów oraz ciepłych czapeczek. Nie nabywaj zbyt wielu ubrań w najmniejszym rozmiarze. Niemowlę rośnie ekspresowo i niektórych z nich możesz nie zdążyć mu włożyć ani razu. Warto zastanowić się, które rzeczy a także akcesoria są faktycznie niezbędne. Z pewnością będzie to głęboki wózek. Najlepiej sprawdzą się wózki klasyczne – rzetelnie omówione.

Comments are closed.