Press "Enter" to skip to content

Wyprawka dla niemowlaczka. Kiedy rozpocząć?

Czas ciąży to okres, w którym można pomału kompletować wyprawkę dla dziecka. Nie ma co z tym ociągać się i odkładać wszystkiego na ostatni moment. Pamiętajmy, że brzuszek z miesiąca na miesiąc robi się coraz większy, a co się z tym wiąże, nasz organizm jest coraz bardziej obciążony.

Nocnik

Autor: Keith Rowley
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno prościej będzie nam biegać po sklepach, gdy brzuszek jest jeszcze mały, czujemy się dobrze, nie męczymy się nazbyt prędko, nie boli kręgosłup. Poza tym koszty, związane z pojawieniem się niemowlaka na świecie, nie należą do najmniejszych zatem warto rozłożyć je w czasie. Co prawda nie musimy kupować wszystkiego zaraz, bo po co nam np. huśtawka lub nocnik dla dziecka , ale mimo to podstawowych wydatków i tak jest wiele, natomiast wybór jest olbrzymi, zatem warto przygotować się do tego wcześniej.

Nie daj się ponieść zakupowemu szaleństwu. Zasada nr jeden brzmi: Kieruj się rozsądkiem oraz uzbrój się w silną wolę przed wkroczeniem do sklepu! Ekspozycje z akcesoriami i ubrankami dla bobasów są tak piękne, że naprawdę trudno im się oprzeć i przejść blisko nich obojętnie. Dobierając garderobę dla niemowlaka, kieruj się przede wszystkim komfortem.

Aby odnaleźć podobne informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz tam niesamowicie fascynujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

Nie kupuj ubranek ze względu na ich interesujący wygląd, ponieważ nie wszystko złoto, co się świeci.

Ubranka muszą być wykonane z naturalnych, miękkich tkanin dobrej jakości, wykańczanych delikatnym szwem. Możesz od razu odrzucić ubranka z guziczkami przy szyi. Odpadają również te z zatrzaskami na plecach, ponieważ są niewygodne. Wybieraj te, które mają zatrzaski w kroku, ponieważ znacznie upraszczają jak też przyspieszają one przewijanie bez potrzeby całkowitego rozbierania oseska. Do najwygodniejszych, tak dla dzidziusia, jak i dla mamy, należą pajacyki rozpinane z przodu na całej długości.

Wyprawka dla bobasa uzależniona jest też od pory roku, w której przychodzi on na świat, ponieważ maluszek urodzony latem nie będzie potrzebował grubych koców, kombinezonów oraz ciepłych czapeczek. Nie nabywaj zbyt wielu ubrań w najmniejszym rozmiarze. Niemowlę rośnie ekspresowo i niektórych z nich możesz nie zdążyć mu włożyć ani razu. Warto zastanowić się, które rzeczy a także akcesoria są faktycznie niezbędne. Z pewnością będzie to głęboki wózek. Najlepiej sprawdzą się wózki klasyczne – rzetelnie omówione.

Comments are closed.