Press "Enter" to skip to content

Nowe czy używane mieszkanie – najważniejsze argumenty przemawiające za obiema tymi opcjami.

Kupno swojego mieszkania to dla wielu rodzin bardzo ważna decyzja, wiążąca się jednocześnie z bardzo dużymi kosztami. Obecnie nadal zdecydowana większość mieszkań jest kupowana na kredyt, często brany na dwadzieścia czy trzydzieści lat i mocno później obciążających domowe finanse.

mieszkania

Autor: Olger Fallas
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu trzeba do tego tematu podejść z dużym rozsądkiem i znaleźć takie, które spełni oczekiwania na nadchodzące kilka czy nawet kilkadziesiąt lat. A wybrać można albo pośród mieszkań nowiutkich, wybudowanych przez firmy deweloperskie, i używanych z rynku wtórnego. Obie te opcje mają jakieś wady i zalety, warto tu dokładnie nad nimi się zastanowić żeby nie było później niepotrzebnych rozczarowań. Jeśli kogoś będą interesowały mieszkania na sprzedaż nowe, to liczyć się powinien z tym, że oprócz ceny samego zakupu trzeba będzie jeszcze dołożyć sporą kwotę na wykończenie całości. Z kolei zaletą kupowania nowego mieszkania będzie to, że da się go samodzielnie od samiutkiego początku wykończyć, bez konieczności wykorzystywania pomysłów wcześniejszych mieszkańców.

Nowe osiedla Rzeszów mają dość dużą propozycję mieszkań gotowych do zamieszkania.

Masz chrapkę na podobną publikację na opublikowany tu temat? Jeśli tak, to raźno kliknij tutaj – to ważna strona!

Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się znaleźć mieszkanie używane, to do dyspozycji miał będzie praktycznie całe miasto, bo na większości osiedli jakieś mieszkania do sprzedania można będzie znaleźć. W porównaniu z nowymi mieszkaniami używane najczęściej będą nieco tańsze, szczególnie w starszych dzielnicach.

Jednak Zakup takiego mieszkania będzie się jednak wiązać z tym, że niekiedy niezbędny będzie jakiś remont, co podniesie dodatkowo koszty zakupu, a oprócz tego będzie wymagać pewnego nakładu pracy.

Pamiętaj, że żeby zdobyć fascynujące informacje na przedstawiany temat, musisz odnaleźć właściwe źródło – zatem obejrzyj serwis (https://centrumstyropianu.pl/), w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Lecz ogromnym plusem lokalu kupionego na jednym ze starszych osiedli będzie to, że jest już tam cała niezbędna do wygodnego życia infrastruktura, to znaczy przedszkola, szkoły, kościoły oraz przychodnie. Na świeżo stawianych osiedlach różnie z tym bywa, niekiedy się okazuje że po kupnie mieszkania będzie trzeba zawozić kilka kilometrów dzieci, bo niestety nic nie ma jeszcze na osiedlu.

Comments are closed.