Press "Enter" to skip to content

Gra na giełdzie – fundusze ETF i rekomendacje GPW ciekawym sposobem na powiększenie kapitału

Usystematyzowane życie jest częścią wzorca, który ludzie wypracowywali od pokoleń. Swojego rodzaju powtarzalność i wzorce zachowań zapewniają poczucie ładu i bezpieczeństwa. Chodzimy do pracy, by zarobić na życie i rodzinę. Do pełnego szczęścia potrzebujemy mimo wszystko więcej niż zaledwie egzystencja od wypłaty do wypłaty. Pieniądze poza możliwością zdobycia rzeczy pierwszej potrzeby, nad wyraz często pozwalają nam na spełnienie wielkich marzeń.

giełda

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com

Kiedy mamy jakieś oszczędności, wypada je rozsądnie zainwestować. Współczesny świat oferuje wiele dróg umożliwiających szybkie powielenie kapitału przy właściwej ilości odwagi i zdolności finansowych. Jeśli zatem mamy w planach ulokować pieniądze, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w fundusze ETF (Exchange Traded Fund). Gra na giełdzie umożliwi zdobycie sporych pieniędzy.

Wielce istotnym będzie, aby wchodząc do gry (zobacz gry symulacyjne szkoleniowe przykłady) nie ryzykować wielkich sum, czyli takich, których utrata będzie dla nas wybitnie odczuwalna. Zacznijmy pomału, oglądajmy zmiany na rynku, zwracajmy uwagę na sytuację geopolityczną. Dla wielu rynków nie bez znaczenia jest panująca sytuacja w Grecji. Trzeba zwrócić uwagę na to, że wszelkie surowce osiągają bardzo niskie ceny, gdyż cena Euro leci w dół, natomiast Dolar z kolei staje się mocniejszy.

Takie zmienne mają wpływ na sporą część firm, ich akcje rosną lub spadają, wszystko zależy od stabilności politycznej danego miejsca. Powinniśmy również pamiętać, że jak już zakupimy wybrane akcje, to nie należy reagować gwałtownie. Szybka sprzedaż czy też kupno akcji może dużo nas kosztować.

Nie musisz dysponować wielkim zasobem informacji, gdyż rekomendacje GPW ,czyli Giełda Papierów Wartościowych, które podsuną konieczną wiedzę. Wybierając inwestycje warto sumiennie skonfrontować się z przedsięwziętym ryzykiem, co pozwoli zminimalizować potencjalne straty wynikające z błędu.

Comments are closed.